Odkrywamy Wrocław z Nadią Szagdaj

Radio RAM | Utworzono: 14.10.2016, 19:17
A|A|A

zdj. Monika Jaworska

W 2014 roku przez minione wieki prowadziła nas dziennikarka Gazety Wyborczej, niestrudzona w popularyzowaniu wiedzy o przeszłości Wrocławia, Beata Maciejewska.

W 2015 był to historyk i autor komiksów o dawnym Wrocławiu, Juliusz Woźny.
W tym roku przewodnikiem po przeszłości stolicy Dolnego Śląska jest pisarka, autorka retro kryminalnych powieści "Kroniki Klary Schulz", Nadia Szagdaj.Odkrywamy Wrocław z Nadią Szagdaj

Spacer z Nadią Szagdaj śladami wojennych zniszczeńPo zrealizowanym w 2015 roku serialu dokumentalnym, który nadawaliśmy w wakacje, dotyczącym szeroko pojętej historii miasta, Nadia postanowiła skupić się na innym, najmniej znanym, jednocześnie jednym z ciekawszych dla niego okresów: pierwszej powojennej dekadzie. Nazwać Wrocław z tych czasów "niezorganizowanym", to zdecydowanie za mało. Chaos to drugie imię Ziem Odzyskanych. Ale o dramacie Dolnego Śląska można opowiadać z poczuciem humoru. Zresztą, przekonajcie się sami!Nadia zadebiutowała w roku 2009 powieścią "Przepowiednia". W kolejnych latach zaczęła publikować kryminały retro z cyklu "Kroniki Klary Schulz" (nominowane do nagród WARTO GW i Angelus), a w tym roku, wydała thriller psychologiczny pt. "Love". Poza literaturą, Nadia zajmuje się fotografią, a jej prace można oglądać na m. in. na wystawach ulicznych. Prowadzi także dokumentalną i artystyczną działalność filmową. Jej kolejna powieść, ukaże się w lutym 2017 roku.

REKLAMA