ROWEREM PRZEZ KAUKAZ

Jan Pelczar | Utworzono: 19.06.2016, 12:50
A|A|A

Na dobry początek weekendu Pierwszego Pikniku Rowerowego Radia RAM wystartowaliśmy w Podróżach z Radiem RAM w trasę z Natalią Zapotoczną, która przejechała rowerem Kaukaz.

Na tym etapie Podróży z Radiem RAM podkreślaliśmy, jak ważne, dla każdego peletonu, jest odpowiednie przygotowanie.

Sakwy trzeba pakować podwójnie rozważnie: nie może w nich zabraknąć niezbędnego ekwipunku, ale na górskich podjazdach nie mogą być zbyt ciężkie.

Kaukaz był dla rowerzystów ogromny wyzwaniem. W nagrodę oferował niepowtarzalne widoki.

Natalia pojechała ze sprawdzoną ekipą. Kolarze z "Byliśmy tam" mieli plan, ale Gruzini zadbali o spontaniczne zmiany na trasie.

Dzięki przerwom i zmianom w planach, rowerzyści mogli rozkoszować się miejscowymi przysmakami. Już teraz wiadomo, że ekipa wyprawi się w Pamir.

Podróż śladami słynnego polskiego XIX wiecznego podróżnika Bronisława Grabczewskiego odbędzie się niestety bez Natalii.

Jeśli nie Pamir, to co? Natalia marzy między innymi o Bałkanach. I nie zapomina o radach dla rowerzystów, którzy pojadą na piknik w Parku Wschodnim. Sama będzie w tym czasie pedałować na trasie Elbląg-Białystok.

Zachęceni możliwościami jakie dają Green Velo i trasy w okolicach Wrocławia (Trzebnica, Sudety i inne)sprawdziliśmy, czy na krótsze trasy łatwiej zapakować sakwy.

O rowerowych podróżach przez Kaukaz i Pamir więcej na stronie bylismytam.pl

Kolejne Podróże z Radiem RAM zaplanowaliśmy specjalnie przy okazji EURO 2016. W ostatnią sobotę czerwca naszym gościem będzie Iwo Jarosz, student Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, zapalony surfer i zawodnik brazylijskiego jujitsu. Kiedyś jeździł od plaży do plaży - zna najlepsze miejsca do surfowania w Europie i Australii, teraz podróżuje też od klubu do klubu, walczył m.in z portugalskimi zawodnikami.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować