Ania wraca z szóstym albumem

Piotr Bartyś | Utworzono: 16.03.2016, 09:19
A|A|A

Jak śpiewa w jednej z nowych piosenek - nic nie musi. To raczej my musieliśmy czekać na nowy materiał ANI DĄBROWSKIEJ, tym razem wyjątkowo długo. Artystka poświęciła się bowiem życiu rodzinnemu, ale też postanowiła przemeblować swoje zaplecze artystyczne - zmieniła management, skład zespołu, producenta i wreszcie na nowo

wymyśliła swoją muzykę. Na szczęście pozostawiła te elementy, które zawsze były nieodzownymi elementami jej stylu: pastelowe ciepło głosu, melodie i szczyptę melancholii w tle.

Płyta dla „DLA NAIWNYCH MARZYCIELI” powstawała przez pół roku, w czterech różnych warszawskich studiach, z udziałem kilkunastu muzyków. - W dużej mierze związane było to z procesem uczenia się przeze mnie produkcji muzycznej. Wszystko chciałam wypróbować na własnej skórze i na własnym portfelu. Przemieszczałam się z miejsca na miejsce i sprawdzałam, co z tego wyjdzie_ - tak ANIA DĄBROWSKA wspomina proces tworzenia i rejestracji materiału. - Po raz pierwszy przed wejściem do studia zrobiłam próby z zespołem i razem aranżowaliśmy te piosenki. Lekkość tej muzyki, powietrze, które tam słychać, wynika również z tego, że sprawdziliśmy, co działa i wiedzieliśmy, że już nie trzeba niczego dokładać, że piosenka jest gotowa.

Brzmienie „DLA NAIWNYCH MARZYCIELI” to również zasługa Aleksandra Kowalskiego, lepiej znanego jako CZARNY HIFI. Producenta, który kojarzony jest przede wszystkim z hip-hopem (z grup HiFi Banda i Monopol, a także ze współpracy m.in. z Eldo, Pezetem, Mor W.A., Sokołem i Marysią Starostą czy Iza Kowalska). - Czarny HIFI rzeczywiście aktywnie działa w środowisku hiphopowym, z niego się wywodzi, ale na pewno się do niego nie ogranicza. Podczas pracy nad płytą ani razu nie zdarzyło się, żeby namawiał mnie do dorzucenia tłustego beatu - śmieje się Ania. - _Jest otwartym człowiekiem z romantyczną wrażliwością muzyczną.

„DLA NAIWNYCH MARZYCIELI” to rzeczywiście płyta rozmarzona i może nawet naiwna, ale przede wszystkim przebojowa i mimo kilku gorzkich nut, wprawiająca w pogodny nastrój. Płyta ukazała się 4 marca.

„DLA NAIWNYCH MARZYCIELI” tracklista

1. NIEPRAWDA

2. GDY NIC NIE MUSZĘ

3. BEZ CIEBIE

4. NIE PATRZĘ

5. NAIWNY MARZYCIEL

6. W GŁOWIE

7. POSKŁADAJ MNIE

8. ODDYCHAM

9. STARAJ SIĘ NIE CZUĆ

10. I'M TRYING TO FIGHT IT

autor - materiały wydawcy

REKLAMA

To może Cię zainteresować