Wkrótce remont autostrady A4

Przemek Gałecki | Utworzono: 03.03.2016, 09:43
A|A|A

Chodzi o odcinek między Opolem a węzłem Brzezimierz/Oława. Drogowcy będą wymieniali nawierzchnię na północnej nitce, czyli w kierunku Wrocławia. Na początku prace rozpoczną się w okolicach węzła Brzeg, wtedy też zostanie on zamknięty na około dwa tygodnie. Remont całego, 50-kilometrowego odcinka potrwa najprawdopodobniej do połowy października z przerwą na dwa wakacyjne miesiące. Kierowcy muszą liczyć się z ograniczeniami prędkości - do dyspozycji będzie tylko po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

LIPIEC 2015: Utknął na A4 z małym dzieckiem. Zadzwonił do GDDKiA...

Drogowcy ułożą na niej nowe warstwy asfaltu, poprawione zostaną także np. bariery. Przebudowa została podzielona na dwa etapy. - Będą pracowali do końca czerwca, a następnie dokończą prace do połowy października - mówi Maciej Wołodko z GDDKIA we Wrocławiu.

Kierowcy muszą liczyć się z ograniczeniami prędkości - do dyspozycji będzie tylko po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

Remont realizuje wrocławski i opolski oddział GDDKiA. Drogowcy z Opola zaznaczają, że jeśli prace będą szły sprawnie to być może uda się zakończyć wymianę nawierzchni na ich fragmencie na samym początku lipca i wtedy nie trzeba będzie wracać do pracy we wrześniu.

To niestety nie koniec prac, według naszych informacji kolejny odcinek A4 będzie remontowany także w przyszłym roku.

REKLAMA

To może Cię zainteresować