Parking pod NFM od dziś płatny

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 15.02.2016, 09:45
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Na parkingu pod NFM jest 660 miejsc. Bilety będzie można pobierać o poniedziałkowego poranka, ale system opłat rusza już po północy, więc jeśli ktoś zostawi auto na noc, będzie musiał zapłacić za ten czas:

Zarządzający parkingiem proszą o stawanie na wyznaczonych miejscach. Parkowanie poza liniami spowoduje automatyczne naliczanie opłat za kolejne stanowisko. Za parkowanie poza wyznaczonymi stanowiskami będzie obowiązywała opłata karna – 1000 zł, plus koszty holowania.

CENNIK:
4 zł za godzinę, z naliczaniem co kwadrans tak będą wyglądały stawki postojowe. Oznacza to, że za każdy dodatkowy kwadrans postoju zapłacimy złotówkę. To sporo taniej i wygodniej niż na innych podziemnych parkingach gdzie od razu płacimy za pełną godzinę - postój na Nowym Targu i przy Hali Stulecia kosztuje 5 złotych za pierwsze 60 minut. Dla porównania cena za godzinę parkowania w pierwszej strefie w centrum miasta, to 3 zł.

Pod NFM można również wykupić abonament - przykładowo miesiąc parkowania w godzinach 7-18 to 400 złotych. Abonament na nocne parkowanie kosztuje 220 zł. Tyle, że uwaga nie mamy wtedy gwarancji miejsca - abonament dający takie uprawnienia to już koszt 750 złotych.

Cennik wchodzi w życie w połowie lutego a operator za 5 lat obsługi parkingu dostanie 6 mln złotych. Po tym czasie urządzenia które kupił przechodzą na własność miasta.

Stawka godzinowa – 4 zł z naliczaniem co 15 min, czyli 1 zł za każde rozpoczęte 15 min.

Abonamenty:

  • Miesięczny z możliwością parkowania pojazdu w godz. 7-18 - 400 zł
  • Miesięczny z możliwością parkowania pojazdu w godz. 6-20 - 480 zł
  • Miesięczny z możliwością parkowania pojazdu w godz.18-8 - 220 zł
  • Miesięczny z gwarancją miejsca - 750 zł

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować