Zwycięzcy z Sundance w Strefie Kina

Jan Pelczar | Utworzono: 02.02.2016, 13:37
A|A|A

fot. Kuba Kijowski

W najbliższej Strefie Kina twórcy opowiedzą jak było na festiwalu w Park City, najbardziej prestiżowej imprezie kina niezależnego na świecie i co zdecydowało o nagrodach. Posłuchacie Agnieszki Smoczyńskiej, wrocławianki, która wyreżyserowała „Córki Dancingu” i Janusza Dąbkiewicza, kierownika produkcji „Wszystkich nieprzespanych nocy”, legniczanina, związanego też z Wrocławiem.


fot. Endorfina Studio

Premierami tygodnia będą „Ardeny” – mocne kino z Belgii i „Spotlight” – kolejny z oscarowych faworytów, zdobywca nagrody dla najlepszej obsady wręczonych w miniony weekend nagród Gildii Aktorów. Triumfował także Leonardo DiCaprio, który jest coraz bliżej Oscara. „Zjawę” z jego udziałem zrecenzujemy na koniec programu, posłuchamy też muzyki z filmu nominowanego do dwunastu nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

W Strefie Kina także rozmowa Krzysztofa Majewskiego z Karoliną Bielawską, autorką filmu dokumentalnego „Mów mi Marianna”. W odcinku serialowym zastanowimy się, dlaczego nie wyszedł najdroższy serial europejski: „Wersal”.

Przeczytaj więcej:

Smoczyńska wygrywa w Sundance

Zjawa (RECENZJA) 

REKLAMA

To może Cię zainteresować