MPK wybrało najlepszych motorniczych

Bartosz Tomczak | Utworzono: 17.10.2015, 12:18
A|A|A

fot. MPK Wrocław

Zawody trwały od początku tygodnia. Ponad trzydziestu uczestników przystąpiło do testu teoretycznego w ramach Konkursu na Najlepszego Kierowcę i Motorniczego MPK Wrocław. Dwudziestu czterech z najlepszymi wynikami wzięło udział w konkurencjach praktycznych.

Zadania, jakie przygotowano dla kierujących, sprawdzały nie tylko umiejętności manewrowania pojazdami czy płynnej jazdy, ale również udzielania pierwszej pomocy i obsługi osób niepełnosprawnych.

W tym roku pierwsza z konkurencji indywidualnych, przygotowanych dla motorniczych, sprawdzała ich technikę jazdy. Polegała ona na przejechaniu wyznaczonego toru i wykonaniu dodatkowych zadań, na przykład rozpoznanie wśród 3 gaśnic tych pustych lub uszkodzonych poprzez brak ciśnienia na wskazaniu manometru, czy zatrzymanie się w odpowiednim miejscu przed przejazdem kolejowym.Jedną z konkurencji-niespodzianek, z którą musieli zmierzyć się kierowcy autobusów, było usunięcie zabezpieczeń, uniemożliwiających uruchomienie pojazdu. W trasę mogli ruszyć dopiero po prawidłowej identyfikacji blokad. A w trakcie jazdy czekały ich kolejne zadania m.in.: parkowanie skośne, przejazd przez szykanę, podjazd pod przystanek i prawidłowe zatrzymanie się przed przejazdem kolejowym.

Po zadaniach sprawdzających technikę jazdy, na kierowców i motorniczych czekał sprawdzian z obsługi pasażera i pierwszej pomocy. Na zakończenie musieli natomiast zmierzyć się z zadaniem drużynowym: grą miejską. Każda z grup otrzymała od sędziego-obserwatora kopertę ze zdjęciami, przedstawiającymi różne charakterystyczne punkty na mapie Wrocławia. Zadaniem uczestników konkursu było rozpoznanie tych miejsc, przejazd do nich komunikacją miejską oraz sfotografowanie swoich drużyn na ich tle. Na wykonanie zadania kierowcy mieli trzy godziny.

Kto wygrał całą rywalizację? Motorniczym roku został Andrzej Zaborowski. Zaraz za nim uplasował się Mateusz Niedziela. Trzecie miejsce zajął Marcin Duszyński. W klasyfikacji indywidualnej kierowców najlepszy okazał się Daniel Stachowiak. Świetnie spisali się także Dariusz Dawidow i Marcin Ignasiak, zdobywając kolejno drugi i trzeci wynik. Najlepszą kobietą-kierowcą okazałą się Nicole Stachowiak.

REKLAMA

To może Cię zainteresować