KARBALA W STREFIE KINA (Zwiastun)

Jan Pelczar | Utworzono: 09.09.2015, 17:51
A|A|A

Jedna z najbardziej oczekiwanych polskich premier roku. Nie ze względu na twórców, ale w związku z poruszonym w filmie tematem. "Karbala" będzie premierą tygodnia w Strefie Kina Radia RAM.

Film opowiada o największej powojennej bitwie z udziałem polskich żołnierzy - obronie ratusza w irackiej Karbali. dystrybutor przygotował specjalne materiały dla szkół, być może o polskiej obecności w Iraku uczniowie dowiedzą się najwięcej właśnie z tego filmu. We Wrocławiu przedpremierowy pokaz zorganizowano w Multikinie w Pasażu Grunwaldzkim. Gościem seansu będzie były plutonowy Jacek Musiał, który stacjonował w Karbali i brał udział w walce o ratusz. Spotkanie z nim poprowadzi dziennikarz filmowy Michał Hernes.

Z kolei w sobotę w Kinie Nowe Horyzonty po premierowym seansie "Karbali" gościem będzie reżyser filmu Krzysztof Łukaszewicz.

W Strefie Kina między 15.00 a 17.00 10 września zaprosimy też na spotkanie z Meryl Streep jako gwiazdą rocka w "Nigdy nie jest za późno" oraz zrecenzujemy "Do utraty sił" - tam zagrali Jake Gyllenhaal jako zawodowy pięściarz i Rachel McAdams w roli jego żony. Zastanowimy się również, co po serialu "Wayward Pines" przygotował M.Night Shyamalan w kinowym filmie "Wizyta".

Tagi:
REKLAMA