Woody Allen w Strefie Kina

Jan Pelczar | Utworzono: 12.08.2015, 16:29
A|A|A

fot. materiały prasowe

"Nieracjonalny mężczyzna" - najnowszy film Woody'ego Allena ma w piątek ogólnopolską premierę.

Dzień wcześniej w Strefie Kina Radia RAM opowiemy o tym jak powstawał oraz o współpracy Allena z Joaquinem Phoenixem, odtwórcą głównej roli. Będą neurozy, będzie jazz, filozofia i Dostojewski. Nie zabraknie dyskusji o kobietach i mężczyznach, zgrabnych dialogów oraz fabuły z kryminalnym zabarwieniem. Tym razem Allen opowiada o profesorze filozofii, którego nie kręcą już romanse, studentki i zakrapiane imprezy. Za to myśl o zbrodni doskonałej znów nadaje życiu sens.


Wrócimy też do znanej z American Film Festivalu czarnej komedii "O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu". To czarno-biała historia perskiej barmanki, która w czadorze i na deskorolce poluje na mężczyzn. Jest też przy okazji kobietą-wampirem. Irańska produkcja podbiła AFF, a wcześniej Sundance. Od piątku będzie w kinach w całej Polsce.

W programie zaprosimy także na premierę filmu jednego z twórców Monty Phytona - Terry'ego Jonesa.  "Czego dusza zapragnie" opowiada o nauczycielu gimnazjum wybranym przez Międzygalaktyczną Radę Istot Wyższych do testów. Mają one odpowiedzieć na pytanie: co mieszkaniec Ziemi zrobiłby z niezwykłymi mocami. Ich rezultat zdecyduje o tym, czy planeta nie zostanie unicestwiona. Główną rolę zagrał Simon Pegg, filmie słychać też głosy pozostałych komików oraz Robina Williamsa.

W Strefie Kina nie zabraknie najnowszej wersji "Fantastycznej czwórki" i zapowiedzi pozostałych premier. Program na antenie Radia RAM w czasie wakacji co czwartek od 15.00 do 17.00.

REKLAMA

To może Cię zainteresować