Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

Marek Zoellner | Utworzono: 17.07.2015, 12:22
A|A|A

Źródło: Teatr Muzyczny Capitol

To będzie pierwsza premiera sezonu 2015/2016. "Znakomita muzyka, emocjonujące zwroty akcji, widowiskowe pojedynki szermiercze, niemal 200 zjawiskowych kostiumów - i uniwersalne przesłanie o wartości przyjaźni, lojalności i honoru" - reklamuje Capitol.

Wszystkie szczegóły na stronie Teatru Muzycznego Capitol (TUTAJ).

Oglądając zwiastun przedstawienia, trzeba przyznać, że już sama reklamówka robi wrażenie. Poniżej klika fotosów i sam film:

Libretto i piosenki Konrada Imieli i Marka Kocota z muzyką Krzesimira Dębskiego zawierają wszystkie ważne wątki powieści Aleksandra Dumasa: przyjaźń Atosa, Portosa, Aramisa i d’Artagnana, mroczną postać Milady, intrygę kardynała Richelieu i historię słynnych diamentowych spinek księcia Buckinghama.

Akcja spektaklu rozpoczyna się 20 lat po wydarzeniach opisanych w książce, ale nie kieruje się tropami kolejnych powieści cyklu. Historię muszkieterów wywoła z przeszłości Planchet, dawny sługa d’Artagnana, dziś mistrz krawiecki, opowiadając przybyłemu doń młodemu klientowi o niegdysiejszych wartościach: honorze, lojalności i przyjaźni.

Znakomita muzyka, emocjonujące zwroty akcji, widowiskowe pojedynki szermiercze, niemal 200 zjawiskowych kostiumów - i uniwersalne przesłanie o wartości przyjaźni, lojalności i honoru. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Premiera 10 października 2015 na Dużej Scenie Capitolu.

REKLAMA