"Home" debiutancki album Oly

Maciek Przestalski | Utworzono: 22.06.2015, 15:46
A|A|A

W tym tygodniu mamy dla Was kolejną polską płytę, pełną ambitnego popu na światowym poziomie. Oly., czyli Ola Komsta, ma 20 lat, charakterystyczny ciepły głos i umiejętność pisania ciekawych piosenek. Pochodzi z Nałęczowa, studiuje w Warszawie. Jest muzycznym samoukiem obdarzonym dużą wrażliwością i talentem kompozytorskim.

"Home", debiutancki album Oly., ukazuje się nakładem wytwórni NEXTPOP Songwriters' Label dla której swoja muzykę nagrywają dobrze znani z naszej anteny Kari, Fismoll, Bokka, Baasch i Lari Lu.

Oly. zadebiutowała gościnnym występem w piosence Fismolla “The Healing”, która ukazała się w sierpniu 2014 na kompilacji Tunnel Vision vol.1: Slow Burning, wydawanej przez Nextpop. Jej występ na pierwszej edycji Nextpop Festival 2014 we Wrocławiu z Miłoszem Tarachą, z którym występuje od początku został znakomicie przyjęty przez publiczność festiwalu. Podobnie jak występy Oly. na wspólnej trasie koncertowej z islandzkim zespołem Low Roar. Wokalista formacji udziela się gościnnie na debiutanckiej płycie artystki.

Piosenki Oly. to niebanalne opowiadania, każda zawiera historię i oryginalny pomysł na jej opowiedzenie. Powstają przy akompaniamencie niewielkich instrumentów - ukulele i kalimby, na których Oly. gra również na koncertach.

Tagi:
REKLAMA