MPK szuka ludzi do sprzątania (SONDA)

Justyna Kościelna | Utworzono: 10.06.2015, 07:25
A|A|A

fot. Wikimedia Commons

To efekt zapowiedzi Jolanty Szczepańskiej, prezes MPK, która wiosną tego roku została szefową MPK. W wielu wywiadach, m.in. na naszej antenie, mówiła wówczas, że wrocławski tabor nie jest dostatecznie czysty.

- Uruchomienie nowego ciągu technologicznego zdecydowanie poprawiło czystość autobusów z zewnątrz. Wszystkie nasze pojazdy codziennie po pracy na linii przejeżdżają przez myjnię. Jednak z efektów sprzątania pojazdów wewnątrz nie byliśmy zadowoleni. Z naszych obserwacji wynikało, że potrzebujemy zupełnie innej, nowej formuły, by uzyskać pożądany efekt - tłumaczy dziś Jolanta Szczepańska.

Sonda
Ta sonda już się zakończyła.

Jak oceniacie czystość we wrocławskich autobusach i tramwajach?

Jest tak czysto, że można jeść z podłogi
0
Jest ok, ale może być lepiej
2
Raczej się nie przykładają do tego sprzątania
3
Jest tak brudno, że oczy bolą
1
Wszystkich głosów: 6

Spółka postanowiła więc utworzyć nowe stanowisko - koordynatora d/s utrzymania czystości. Teraz MPK szuka ludzi, którzy będą sprzątali pojazdy - myli szyby, dezynfekowali poręcze i uchwyty, odkurzali oraz myli podłogi i siedzenia.

Jak tłumaczy Agnieszka Korzeniowska, rzeczniczka wrocławskiego MPK, koszty będą porównywalne z tymi, jakie spółka do tej pory rezerwowała na ten cel – około 1 mln. 300 tys. zł. Obecnie zawarta z firmą sprzątającą umowa na rok opiewała na kwotę około miliona złotych.

REKLAMA