Rozdajemy najnowszy album Parov Stelar!

na podstawie materiałów wydawcy Radio RAM | Utworzono: 05.05.2015, 12:46
A|A|A

„The Damon Diaries” tak nazywa się najnowsze (premiera – 27 IV ), 2-płytowe wydawnictwo austriackiego producenta, muzyka i kompozytora, bodaj najbardziej rozpoznawalnej gwiazdy electro swingu w Europie.

Muzyka Parov Stelara obecna jest na naszej antenie od początku jego twórczości. Przypomnijmy – nie od razu podążał on tą muzyczną drogą, która przyniosła mu powodzenie i sławę. Na wcześniejszych albumach sporo melancholii, „Rough Cuts” (2006) i „Seven And Storm” (2005) z powodzeniem mogły by stanąć na półce z płytami obok twórczości Portishead, a kolejny album „Shine” (2007) pozostawał pod wyraźnym wpływem twórczości Moby’ego z tamtego czasu. Jednak, kiedy zespół jesienią 2008 roku pojawił się na „Muzycznej Strefie Radia RAM”, w jego koncertowym repertuarze dominował już roztańczony elektro swing. Przy okazji – pamiętny to był występ. Już po kilku utworach cała publiczność w Teatrze Polskim – tam wówczas wyznaczyliśmy spotkanie naszym słuchaczom – wstała, zaczęła tańczyć i tak zostało aż do końca występu.

Jaki jest ten nowy album Marcusa Furedera ( bo tak naprawdę nazywa się Parov Stelar) ? Oto jak zapowiada go wydawca: „Muzyczne demony nie zawsze są mroczne i złe, jak mogą się wydawać na pierwszy rzut oka. Jednak niepokój artysty stał się siłą napędową The Demon Diaries. Bo gdzie byśmy byli bez naszych wewnętrznych demonów? Nie ma wątpliwości, że tam gdzie jest światło, zawsze jest też mrok, o czym Parov Stelar wie aż nazbyt dobrze. Złamane obietnice, ślepe zaułki, bezsenne noce bez wątpienia odciskają się na psychice. Granica pomiędzy zabawowym hedonizmem a melancholią często bywa bardzo cienka.

The Demon Diaries nie tylko ujawnia obie twarze bestii, ale podobnie jak poprzednie płyty Coco i The Princess, pokazuje dwa różne aspekty muzycznego geniuszu Parova Stelara”. Na dwupłytowym albumie znajdziemy dwadzieścia cztery piosenki, zaśpiewane gościnnie przez dziewięciu wokalistów. Przedsmakiem nowego albumu jest utwór ‘Demon Dance’, do którego powstał teledysk.

Tracklista:

CD 1.
01. Demon Dance
02. Keep This Fire Burning
03. Hooked On You feat. Timothy Auld
04. Clap Your Hands
05. Hit Me Like A Drum feat. Timothy Auld
06. The Green Frog
07. I Need L.O.V.E.
08. Djangos Revenge
09. Gin Tonic
10. Don´t Mean A Thing
11. Josephine feat. Anduze (1930 Version)
12. Berlin Shuffle
13. Hit Me Like A Drum feat. Timothy Auld (Club Version)CD 2.
01. Six Feet Underground feat. Claudia Kane
02. The Sun feat. Graham Candy
03. Summertime feat. Maya Bensalem
04. Walk Away feat. Anna F.
05. Josephine feat. Anduze (Candlelight Version)
06. Magenta Rising
07. Golden Arrow feat. Lilja Bloom (The Demon Diaries Version)
08. Don´t Believe What They Say feat. Angela McCluskey
09. The Sea feat. Harald Baumgartner
10. Keep This Fire Burning (Stelartronic Remix)
11. The Lonely Trumpet (The Demon Diaries Outro)

REKLAMA

To może Cię zainteresować