Podróż wehikułem czasu

Jan Pelczar | Utworzono: 07.02.2015, 13:58 | Zmodyfikowano: 07.02.2015, 13:58
A|A|A

fot. szpakowski.blogspot.com

- Podróże do krajów byłego Związku Radzieckiego to podróże w czasie - przekonywał nas Piotr Czyszpak, tłumacząc skąd jego zamiłowanie do wojaży po dawnych republikach sowieckich:

- Turkmenistan odgradza się od świata murem biurokracji, ale po takich krajach chce się podróżować - opowiadał autor bloga Podróże Pana Szpaka. Gdzie indziej podróżnicy są traktowani jak chodzące skarbonki, w Azji Centralnej jest inaczej:

Po krajach byłego ZSRR podróżuje się głównie pociągami. Rozmawialiśmy o komforcie i bezpieczeństwie takich podróży. Piotr przyznał się też do zauroczenia Armenią. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że nie działa już Radio Erewań, ale ormiańska i azerska gościnność nadal dorównują gruzińskiej. Tę część Podróży z Radiem RAM skończyliśmy u mistrzów świata w podejmowaniu gości, wielbicieli pikników i rozmów z przybyszami - nad Zatoką Perską, w Iranie...

W Podróżach z Radiem RAM tym razem było też patriotycznie. A to za sprawą wizyty na Litwie:

11 kwietnia Piotr Czyszpak chce ruszyć w ponad miesięczną, samotną podróż przez Rosję (koleją transsyberyjską), Kazachstan, Kirgistan i Tadżykistan.

Za tydzień Walentynki w Podróżach z Radiem RAM. Gośćmi programu będą Agata i Tomasz Kopińscy. Małżonkowie razem zobaczyli już część Stanów Zjednoczonych, Amerykę Centralną oraz Patagonię w Ameryce Południowej. W marcu pojadą od Turcji drogą lądową aż do Malezji , by jak najwięcej przejechać Szlakiem Jedwabnym. O przygodach opisanych na blogu Przemierzając Świat opowiedzą w walentynkową sobotę.

REKLAMA

To może Cię zainteresować