Historia wrocławskiej wytwórni filmów na ścianach CETA

Radio RAM | Utworzono: 26.08.2014, 18:22
A|A|A

Od października na I piętrze w siedzibie Centrum Technologii Audiowizualnych będzie można podziwiać galerię filmowych murali stworzonych przez studentów z Pracowni Malarstwa Architektonicznego i Sztuki w Przestrzeni Publicznej Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

W tym roku mija równo 60 lat od rozpoczęcia działalności Wytwórni Filmów Fabularnych w stolicy Dolnego Śląska. Instytucja ta przez te wszystkie lata cieszyła się powszechną w środowisku filmowców opinią idealnego miejsca do tworzenia kreacji artystycznych. Swoją działalność zapoczątkowali tu najwybitniejsi twórcy polskiej kinematografii, m.in.  Andrzej Wajda, Roman Polański czy Wojciech J.Has.

Przypomnijmy, że 9 listopada 2011 roku WFF zakończyła oficjalnie swoją działalność, a na jej miejscu powstało Centrum Technologii Audiowizualnych,  do którego zadań należy między innymi podtrzymywanie i kontynuowanie dziedzictwa wrocławskiej wytwórni.  W związku z tym zespół CETA rozpoczął oryginalny projekt o nazwie „Filmowe Murale”. 

Malowidła na ścianach  przedstawiające  reżyserów, aktorów, sceny filmowe to oryginalny sposób na przybliżenie historii tego niezwykłego miejsca.  W głosowaniu internetowym rywalizuje ze sobą 12 projektów z czego trzy, które otrzymają największą liczbę głosów zostaną zrealizowane.

O tym kto może głosować, co przedstawiają dane projekty oraz czym jeszcze zajmuje się CETA, opowiedziała w Radiu RAM Alicja Musialska – koordynator projektów artystycznych:

Pawilon Czterech Kopuł - kiedyś...

I dzisiaj - podczas remontu...

REKLAMA

To może Cię zainteresować