Dowiesz się, gdzie spotkasz kontrolera

Radio RAM | Utworzono: 17.07.2014, 08:13 | Zmodyfikowano: 17.07.2014, 06:16
A|A|A

fot. MPK

Uważaj na kontrole we wrocławskich autobusach i tramwajach! - MPK w najbliższy piątek rozpoczyna nietypową akcję promocyjną. Na stronach internetowych spółki i w mediach będą pojawiały się informacje, gdzie i kiedy można się spodziewać kontroli biletów. Nie podadzą jednak godzin, czy dokładnej lokalizacji, ale dowiemy się, w których liniach natkniemy się na kontrolerów.

Rzecznik spółki Agnieszka Korzeniowska mówi nam jakie są cele tej akcji:

We Wrocławiu pracuje blisko 50 osób, które sprawdzają bilety. Dziennie przeprowadzają oni kilka tysięcy kontroli w autobusach i tramwajach.

Agnieszka Korzeniowska przekonuje, że liczy na zrozumienie mieszkańców i coraz mniej sytuacji, gdy dochodzi do kłótni z kontrolerami:

Z danych MPK wynika, że jeszcze w 2011 roku spółka wystawiała ponad 72 tysięcy wezwań do zapłaty za jazdę bez biletu. W ubiegłym roku (2013) takich wezwań było już mniej - 55 tysięcy.

"Nie lubimy wystawiać mandatów na jazdę na gapę. Wolimy, aby pasażerowie po prostu kasowali bilety. Dlatego chcemy informować, na których liniach danego dnia można będzie spotkać naszych kontrolerów. Nie znaczy to wcale, że nie pojawią się oni w autobusach i tramwajach innych relacji. Kontrole biletowe są prowadzone są na okrągło: 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku na wszystkich liniach. My będziemy publikować tylko niektóre relacje, gdzie danego dnia pojawią się kontrolerzy" - wyjaśniają przedstawiciele MPK.

Sonda
Ta sonda już się zakończyła.

Czy akcja MPK przyczyni się do wzrostu sprzedaży biletów?

Tak
6
Nie
8
Wszystkich głosów: 14

REKLAMA

To może Cię zainteresować