Karambole na A4 (ZOBACZ)

Gregor Niegowski | Utworzono: 18.06.2014, 08:58 | Zmodyfikowano: 18.06.2014, 20:40
A|A|A

fot. strazacki.pl

Tragiczny finał wypadku na A4. Na 136. kilometrze jezdni z Legnicy do Wrocławia po zderzeniu ciężarówki z busami zginęła jedna osoba.

Do wypadku doszło około godziny 7:45, na odcinku A4, koło Kątów Wrocławskich. Usuwanie skutków wypadku trwało cztery godziny, tworzyły się kilometrowe korki.

W wyniku wypadku zginął kierowca busa, jedna została ranna. W drugim uszkodzonym busie zakleszczony został kierowca. Na miejscu interweniowały dwa wozy straży pożarnej. Na miejsce przyleciał też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Autostradę udało się odblokować. Korki się rozładowały. Kierowcy aby ich uniknąć opuszczali A4 na węźle Kostomłoty. Służby ustalają przyczyny tragicznego wypadku.

Do drugiego karambolu doszło koło Budziszowa, na 111. kilometrze trasy również w stronę Wrocławia około godz. 13. Kierowca nie zauważył korka i najechał na stojące w nim samochody. W stłuczce brało udział osiem aut, dwie osoby są ranne. Policji wprawdzie udało się odblokować jeden pas w stronę Wrocławia, ale na 11. kilometrze ruch znów został na kilkanaście minut wstrzymany w związku z lądowaniem śmigłowca ratowniczego.

Trzeci karambol to już 103. kilometr - tym razem zderzyło się 5 osobówek i ciężarówka. Jak powiedział nam dyżurny komendy wojewódzkiej policji, prawdopodobnie przyczyną jest nadmierna prędkość - kierowcy nie zdążają wyhamować przed korkiem.

Nie ma już utrudnień na drodze A8 między węzłami Wrocław Zachód - Wrocław Lotnisko. Wcześniej uszkodzona ciężarówka blokowała tam prawy pas ruchu.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować