Petanque w Parku Południowym (GALERIA)

Gregor Niegowski | Utworzono: 25.05.2014, 20:55 | Zmodyfikowano: 25.05.2014, 23:03
A|A|A

fot. Gregor Niegowski

To kolejny rekord frekwencji tej imprezy. To dlatego, że jest to gra absolutnie dla wszystkich - mówi David Nouraud prezes zarządu KS „Petanka” Wrocław:

Agnieszka Gorzkowska z Credit Agricole, przyznaje, że największym sukcesem imprezy jest spore zainteresowanie amatorów:

Gra szybko zdobywa serca kolejnych Dolnoślązaków. Rywalizacja na świeżym powietrzu, często walczą przeciw sobie pokolenia jednej rodziny. Startują dziadkowie, rodzicie, najmłodsi. Dla wielu nie wynik jest najważniejszy, a wspólne spędzanie czasu.

Petanque może uprawiać praktycznie każdy. Co ważne to sport, który nie wymaga wielkich nakładów finansowych. Wystarczy nabyć boule, zebrać grono rywali, znaleźć odpowiednie miejsce i już można grać. Dyscyplina cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem.

Poprzednia edycja Otwartych Mistrzostw Wrocław w petanque Crédit Agricole Cup przyciągnęła do rywalizacji prawie 350 zawodników. Przybyli i zawodowcy i ci, którzy chcieli postawić przysłowiowy pierwszy krok.

W tegorocznej edycji może uczestniczyć 150 trzyosobowych drużyn czyli tak zwanych tripletów. Zespoły mogą być mieszane. Najmłodsi uczestnicy muszą mieć skończone siedem lat.

David Nouraud prezes zarządu KS „Petanka” Wrocław:

Organizatorzy przygotowali dla całych rodzin sporo atrakcji. Ważna będzie nie tylko rywalizacja ale też zabawa i poznanie dyscypliny. Stąd też wszyscy chętni będą mogli pod okiem profesjonalnego instruktora zaznajomić się z petanką. Nudzić się także nie powinni najmłodsi. Dla nich przygotowany zostanie specjalny kącik.

Izabela Mościcka z Crédit Agricole Bank Polska:

REKLAMA