Rozpoczyna się rekrutacja do żłobków

Radio RAM | Utworzono: 13.05.2014, 15:15 | Zmodyfikowano: 13.05.2014, 13:28
A|A|A

fot. Radio RAM

O miejsce w żłobku w tegorocznym naborze mogą ubiegać się rodzice dzieci urodzonych od 1 stycznia 2012 roku do 13 kwietnia roku 2014. Drugim obligatoryjnym kryterium jest to, że dziecko wraz z rodzicem lub opiekunem prawnym powinno mieszkać we Wrocławiu.- Żeby uniknąć nieprawidłowości, te dane mogą być weryfikowane. Obok wymogów obligatoryjnych, przy rekrutacji obowiązują dodatkowe kryteria, za które przyznawane są punkty. Największe szanse mają dzieci rodziców, którzy obydwoje pracują i rozliczają się z fiskusem we Wrocławiu. Jeśli chodzi o formę zatrudnienia rodziców, to bez znaczenia jest, czy mają umowy stałe czy czasowe lub prowadzą działalność gospodarczą – mówi Joanna Nyczak, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta.

Dodatkowe punkty rekrutacyjne przyznawane są także m.in. w przypadku niepełnosprawności dziecka lub rodziców, dla rodzin wielodzietnych, czy rodzica samotnie wychowującego dzieci.

- W tym ostatnim przypadku chodzi o sytuacje, w których jeden z rodziców został pozbawiany praw rodzicielskich lub nie żyje – wyjaśnia Joanna Nyczak.

Zasady rekrutacyjne są takie same dla żłobków publicznych i tych niepublicznych, które otrzymują dofinansowanie z budżetu miasta. Warto pamiętać, że można złożyć tylko jedno podanie albo w jednym żłobku publicznym, albo w jednym niepublicznym. Podania składa się bezpośrednio w żłobku, do którego rodzice chcą wysłać dziecko.
14 maja ogłoszona zostanie lista placówek niepublicznych, które dostaną dofinansowanie z urzędu miasta. Zostaną one wybrane w konkursie. Według miejskich urzędników miesięczna opłata za pobyt dziecka w żłobku niepublicznym będzie w tym roku nieco niższa, niż w ubiegłym.

- Do konkursu o dotację z miasta przystąpiło więcej placówek niż rok temu, dzięki czemu zaczęły konkurować cenami – tłumaczy Joanna Nyczak.Miesięczna opłata za pobyt dziecka w żłobku publicznym wynosi około 270 zł. W placówkach niepublicznych w ubiegłym roku było to około 320 zł.
We Wrocławiu w żłobkach publicznych i niepublicznych z dofinansowaniem jest w sumie 3125 miejsc. W puli tegorocznej rekrutacji jest około 1500 miejsc.

REKLAMA

To może Cię zainteresować