Żłobek "zgubił" dziecko podczas spaceru. Właścicielka przeprasza

Justyna Kościelna | Utworzono: 23.10.2019, 10:51 | Zmodyfikowano: 23.10.2019, 10:53
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne; fot. pixabay

Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie w parku Klecińskim. Samotnym malcem zainteresowały się mamy, które były w tym czasie na placu zabaw. To one zaopiekowały się chłopcem i przekazały go zdziwionym opiekunkom.

Rodzice 16-miesięcznego chłopca uważają, że doszło do "haniebnego zaniedbania" - plac zabaw jest nieogrodzony, tuż obok znajduje się ruchliwa ulica i rzeka, a po parku jeździ wielu rowerzystów. Poza tym - jak mówią - opiekunki próbowały zataić tę informację i nie opowiedziały o niej podczas odbioru dziecka.

Właścicielka żłobka AQQ mieszczącego się przy ul. Partynickiej we Wrocławiu Elżbieta Rejda przyznaje - wychowawczynie popełniły ogromny błąd, nie przeliczając ponownie dzieci:

Dzisiaj właścicielka spotka się z pracownicami i - ponownie - z rodzicami dziecka. Zapowiada, że wobec opiekunek, które były na spacerze, wyciągnięte zostaną konsekwencje w postaci nagany. - Będziemy też pracować nad zwiększeniem bezpieczeństwa dzieci. Do czasu wprowadzenia nowych zasad, ograniczymy wychodzenie na dwór - dodaje Elżbieta Rejda. 

- Jesteśmy w szoku. Jeżeli to się potwierdzi, będziemy domagać się wyjaśnień - mówili nam dzisiaj przed placówką rodzice innych dzieci uczęszczających do AQQ, jednocześnie podkreślając, że do tej pory nie mieli zastrzeżeń do jakości opieki:

Sprawie będą też przyglądać się urzędnicy. Anna Bytońska z wrocławskiego magistratu podkreśla, że pracownicy wydziału zdrowia, pod który podlegają żłobki, przeprowadzą w najbliższym czasie kontrolę. 

- W przypadku ciężkich przewinień rodzice powinni zwrócić się do odpowiednich służb - dodaje Bytońska.

REKLAMA

To może Cię zainteresować