Noc Muzeów pełna atrakcji (Posłuchaj)

Radio RAM | Utworzono: 09.05.2014, 17:17 | Zmodyfikowano: 09.05.2014, 15:21
A|A|A

Przystąpiły do niej wrocławskie muzea, galerie, domy kultury, kościoły i miejsca prowadzone przez organizacje pozarządowe. W tegorocznym programie znalazły się warsztaty, wernisaże, pokazy filmowe, wykłady, pokazy mody, a nawet gry terenowe.- Na 17 maja uruchomimy też dwie specjalne linie autobusowe „M1” i „M2”, które pozwolą wygodnie przemieszczać się między miejscami, które są w programie Nocy Muzeów. Przejazd nimi będzie bezpłatny – mówi Anna Tatarska, koordynatorka projektu z Wydziału Kultury Urzędu Miasta.

Specjalną ofertę przygotowano w tym roku dla najmłodszych, a wydarzenia te rozpoczną się jeszcze w ciągu dnia.

- Zależy nam na tym, żeby w Nocy Muzeów mogły uczestniczyć całe rodzinny, dlatego część zaplanowaliśmy tak, aby mogli w nich uczestniczyć także najmłodsi – mówi Anna Tatarska.

Pełną listę instytucji, które przystąpiły do tegorocznej edycji Nocy Muzeów oraz szczegóły przygotowanych w nich atrakcji można znaleźć pod adresem internetowym: www.wroclaw.pl/noc-muzeow-2014

17 maja, podczas Nocy Muzeów, zainaugurowany zostanie nowy miejski program kulturalny pt. Kod Kultury. Polega on na tym, że za udział w wydarzeniach kulturalnych będzie można otrzymywać punkty, które później będą uprawniać np. do zniżek lub darmowych biletów na koncerty czy spektakle.- Celem programu jest zachęcenie mieszkańców Wrocławia do częstszego korzystania z oferty kulturalnej miasta. Chodzi nam o to, by wyrwać ich z galerii handlowych i zaprosić ich np. do muzeów. Cały program związany jest także z Europejską Stolicą Kultury – mówi Igor Chilimończyk, koordynator projektu Kod Kultury.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować