Dziś premiera antologii L.U.C pt. „PRZEKRÓJ”

Radio RAM | Utworzono: 20.03.2014, 13:38 | Zmodyfikowano: 20.03.2014, 12:39
A|A|A

mat. prasowe

Na dwupłytowej antologii pt. „PRZEKRÓJ” znajdą się wybrane przez fanów utwory, w części pochodzące z niedostępnych już na rynku płyt, a także nowo nagrany singiel „Dziękuję” z gościnnym udziałem Rahima, Buki, Vienia, Czesława Mozila i Mesajah. Premierowa odsłona teledysku także dzisiaj.

Ponad dekada twórczości Łukasza L.U.C Rostkowskiego to konsekwentne i bezkompromisowe kroczenie swoją indywidualną, ambitną ścieżką. Często pod prąd, niezależnie od trendów i mody. To pozwoliło wrocławskiemu artyście zdobyć nie tylko eklektyczne i otwarte grono odbiorców, ale i najważniejsze nagrody kulturalne w kraju, m.in. Mateusza Trójki, Paszport Polityki, Yacha, nominacje do Fryderyków, Superjedynek i Gwarancji TVP Kultury.

- Antologia jest odpowiedzią na prośby fanów. Załatwiamy zaległe tematy śpiewnika z tekstami, klipów w jakości niedostępnej w internecie i winyla. Przy okazji wiem, że wydając tak trudne, hermetyczne i konceptualne albumy - taki luźny zbiór utworów może być dobrą odskocznią, innym spojrzeniem. Finalnie sam zawsze lubiłem antologie muzyków, których słuchałem, stąd też ten album – mówi L.U.C.

Cztery liryczne twarze L.U.C
Dwupłytowy album pod tytułem „PRZEKRÓJ” to wielka niespodzianka dla fanów artysty. Na krążku znajduje się pakiet wideoklipów, a część utworów pochodzi z niedostępnych już na rynku płyt. Całość została przez artystę podzielona na cztery części, a każda z nich ukazuje inny etap jego twórczości. Wkrótce album okaże się również w wersji winylowej.

Przekrojowe wydawnictwo z pewnością wyróżniać będzie nietypowa okładka stworzona przez Adama Tunikowskiego z wrocławskiego studia JUICE. W pudełku artyści serwują „tort z L.U.Ca” autorstwa fenomenalnej Malwiny Jędrkowiak ze „Słodkości i nie tylko”. Autorem zdjęć wykorzystanych przy produkcji okładki jest Łukasz Gawroński.

Cały album promować będzie nowy singiel, przygotowany we współpracy z gronem znakomitych twórców -  Rahimem, Buką, Vieniem, Czesławem Mozilem i Mesajah. Artyści nagrali wspólny refren opowiadający o sile i porozumieniu jakie daje im muzyka.

Konceptualny wideoklip ukazuje w symboliczny sposób alternatywną drogę artysty, który startuje od zera. Miesza elementy z wcześniejszych klipów z autentycznymi anegdotami takimi jak kręcenie klipa „Co z tą Polska” na wózku inwalidzkim, ukazując upór i wieloletnią determinację L.U.C. Finalnie wyjątkowo symboliczna jest ostatnia scena, w której artysta wali kilofem w ścianę z faktycznie złamaną tego dnia na planie ręką.

- Po raz pierwszy od wielu lat udało mi się wypracować odrobinę dystansu i harmonii. Może to dzięki Sleepholic, który udostępniony za darmo był przy okazji podziękowaniem dla fanów. Kosmostumostów dziękowałem Wrocławiowi, za inspiracje i wiarę we mnie. Teraz pomyślałem, że aby iść dalej wprzód. Chciałbym tylko jeszcze podziękować całej armii, która ze mną od lat ten tunel kopie czyli współtwórcom i przyjaciołom. Tym jest ten singiel, klip i to spotkanie sceniczne 26 marca na PPA- mówi L.U.C.

Koncert premierowy
L.U.C już teraz zapowiada także specjalną trasę koncertową, której premiera odbędzie się 26 marca, w trakcie Przeglądu Piosenki Aktorskiej we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol.

Przekrojowy koncert ma być podziękowaniem dla fanów i artystów, którzy towarzyszą mu od lat. Na scenie wystąpią przyjaciele z historycznego Kanału Audytywnego, a także soliści, z którymi artysta stawiał ważne kroki kariery - Leszek Możdżer, Urszula Dudziak, Natalia Grosiak, Vienio i Buka. Obok Rostkowskiego wystąpi również Motion Trio oraz muzycy z L.U.C Ensamble.

Program koncertu to głęboki ukłon Łukasza Rostkowskiego w stronę Wrocławia i PPA - festiwalu, który jako jeden z pierwszych zaprezentował jego interdyscyplinarne kolaże szerszej publiczności i pomógł mu podjąć decyzję o porzuceniu kariery prawniczej dla sztuki. Podczas występu artysta przeprowadzi słuchaczy przez kolejne projekty - zaczynając solową grą na gitarze, kończąc w rozbudowanym orkiestrowym składzie. I choć z powodu ręki - złamanej na planie zdjęciowym ostatniego teledysku- plan ten może być trudny do wykonania, artysta z pewnością wykaże się kreatywnością i nie zawiedzie wymagającej publiczność PPA.

Pozostałe koncerty grane będą w trio, w którym obok L.U.C zagra Radek Bednarz "Bond" (gitara basowa), i Bartek Niebielecki (perkusja i sample). Ten minimalistyczny skład w miarę możliwości organizatorów będzie rozbudowywany o gości. Częściowo koncertom będą towarzyszyły wizuale i wideoklipy, których L.U.C stworzył już w swojej karierze kilkadziesiąt.

Więcej informacji na:
https://www.facebook.com/planetluc
http://www.eluce.pl

LISTA UTWORÓW
CD
PROLOG
L.U.C feat. Rahim, Buka, Vienio, Czeław Mozil, Mesajah - Dziękuję

PUBLICYSTYKA

L.U.C feat. Sokół - Pospolite Ruszenie
L.U.C feat. Rahim & Fokus - Co z tą Polską?
L.U.C feat. Abradab - Kto jest ostatni?
L.U.C & Rahim - Nibyminipocieszne psychomaterionety

SURREALIZM

L.U.C - O dziewczynce która urodziła drukarkę
L.U.C feat. Smolik - Porwano ludzi z miasta Stumostów
L.U.C feat. Leszek Możdżer - Pukagastrofazy godzina
L.U.C feat. Natalia Grosiak - Sen

REFLEKSJA

L.U.C - Reżim pana cykacza każdego równo mierzy
L.U.C & Rahim feat. Maria Peszek & PMX - Hemoglobina
L.U.C - Tyle było zmyłek
L.U.C feat. Cezary Studniak - Kapitan życiowa Gleba

ROZKMINY

L.U.C & Motion trio feat. Buka - Oda do młodości
L.U.C feat. Zgas - O karuzeli życia i puszystym sosie szusów
L.U.C - Morał - instrukcja obsługi życia
L.U.C feat. Ńemy - Happy End And Up Happy Hands

DVD
Klipy:

L.U.C feat. Smolik - PORWANO LUDZI Z MIASTA STUMOSTÓW
L.U.C feat. Leszek Możdżer - PUKAGASTROFAZY GODZINA
L.U.C & Rahim feat. Maria Peszek & PMX - HEMOGLOBINA
L.U.C feat. Rahim & Fokus - CO Z TĄ POLSKĄ?
L.U.C feat. Urszula Dudziak „O ENERGOCYRKULACJI I SZCZĘŚCIU - PODAJ DALEJ
L.U.C - 7 PRZEBUDZENIE - L.U.C JAK RAMBO POWRACA Z HISTORYCZNEJ MISJI
L.U.C feat. Abradab - KTO JEST OSTATNI
L.U.C feat Trzeci Wymiar - KOSMOSTUMOSTÓW - GENEZA
L.U.C feat. Natalia Grosiak i Waldemar Kasta - OTUCHA DUCHA STUMOSTÓW
L.U.C feat Ania Rusowicz - ILUZJI ŁĄKA

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować