L.U.C w Radiu RAM (Wywiad)

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 15.03.2014, 13:57 | Zmodyfikowano: 15.03.2014, 22:59
A|A|A

fot. Łukasz Gawroński

Jeszcze w marcu ukaże się album "Przekrój", który ma być retrospektywą i podsumowaniem ponad dekady obecności na scenie muzycznej.

Zaplanowany jest także specjalny koncert podczas tegorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

I o tym rozmawialiśmy z L.U.C-iem.

A spotkanie rozpoczęliśmy od "wypadku przy pracy", do jakiego doszło na planie teledysku. Tam właśnie nabawił się kontuzji, którą nazwał "ręko-szczęka". A wszystko to podczas zdjęć to klipu ilustrującego utwór "Dziękuję". To zapowiedź antologii "Przekrój" i jeden z elementów obchodów artystycznego jubileuszu. Jak zapewnił L.U.C - kontuzja planów mu pokrzyżuje - klip i premiera albumu odpowiednio: we wtorek 18 marca i czwartek 20 marca.  Zawartości wydawnictwa też poświęciliśmy sporo czasu.

Posłuchaj pierwszej części rozmowy:

"Przekrój" - jak to zwykle u L.U.C-a - to również wielka dbałość o warstwę wizualną. Album został wzbogacony płytą DVD z wyborem teledysków. Przebogata jest również wkładka do wydawnictwa. Muzyk zwierzył nam się również ze skrajnych uczuć, jakich doświadczył kiedy przyszło mu zatopić nóż w swoim obliczu... A wszystko po to byśmy odczuwali wielką przyjemność już w momencie sięgania po... no właśnie - które już dzieło artysty? Trudno było nam to ustalić w trakcie spotkania.

Posłuchaj drugiej części rozmowy:

"L.U.C: Jeden na STO LECIE - koncert przekrojowy". To wydarzenie jakie zaplanowano podczas tegorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej na 26 marca. Będą goście, i jeszcze raz goście, mnóstwo gości podczas tego koncertu w Capitolu. A od PPA tak naprawdę wszystko przed laty się dla muzyka zaczęło. Zatem wspominamy w studiu w dalszym ciągu, m.in. o pewnej adopcji, do której doszło w pociągu.

Posłuchaj trzeciej części rozmowy:

"Przekrój" będzie wydawnictwem dwupłytowym. Obok nagrań z albumów, które są już często niedostępne, a na aukcjach internetowych osiągają kilkusetzłotowe wyceny, znajdzie się komplet teledysków, za które niejednokrotnie L.U.C był nominowany do Yachów.

Premiera 20 marca.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować