Magda Kumorek - nie można jej nie kochać!

Piotr Bartyś | Utworzono: 23.03.2019, 14:28 | Zmodyfikowano: 23.03.2019, 14:28
A|A|A

Magda Kumorek i Tubis Trio/materiały PPA/ fot. Tomasz Ogrodowczyk

"Sobotnia kawa" to niekiedy odmienny stan świadomości - jak widać: Magda Kumorek i Piotr Bartyś/fot. Bartek Synowiec


Z czego nie należy robić pizzy. O byciu "czajnikiem" na planie. Przyjemności z zabijania kolegi na deskach teatralnych.  Mlaskaniu pępkiem. I kilku jeszcze mniej lub bardziej istotnych rzeczach. Zaczniemy od ogródka, który ją relaksuje. Potem spytamy o metody na oczyszczenie umysłu. Zawitamy do podwrocłowskiego domu naszego gościa, dowiemy się, jak to jest, kiedy pod jednym dachem mieszka dwoje ludzi mocno osadzonych w muzyce (mężem Magdy Kumorek jest znakomity kompozytor, autor muzyki do licznych musicali, Piotr Dziubek). 

Porozmawiamy o najważniejszych realizacjach teatralnych z jej udziałem w ostatnich latach: "Kumernis, czyli o tym, jak świętej panience rosła broda"  w Teatrze Muzycznym w Gdyni i "Makbecie" we wrocławskim Capitolu.

Wreszcie zawitamy na plan najnowszego serialu, w którym występuje, "W rytmie serca". Dowiemy się, ile minut filmu powstaje w ciągu jednego dnia, jak aktorzy spędzają czas między kolejnymi ujęciami. I kilka - naprawdę pysznych! - anegdot z planu.

Wreszcie - muzyka. "Śmiercie" do tekstów Bolesława Leśmiana, koncerty z L.UC.iem i najnowszy projekt Magdy "Komeda. Nowa perspektywa", z którym pojawi się na tegorocznym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej (koncert - niedziela 24 III, godzina 20.00, klub Vertigo).

Zapraszam na naprawdę fascynującą rozmowę!

fot. Bartek Synowiec

REKLAMA

To może Cię zainteresować