Ashia & The Bison Rouge (Wywiad)

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 08.03.2014, 22:55 | Zmodyfikowano: 12.03.2014, 13:22
A|A|A

fot. Ben Z. Mund

Asia Grzesik, bo to ona kryje się pod Ashia & The Bison Rouge, niedawno wydała płytę: "Diesel vs. Lungs". To powrót do słowiańskich korzeni, refleksje na temat miejsca człowieka w świecie, jego stosunku do otaczającej przyrody i wciąż pędzącej przed siebie cywilizacji.

Artystka większą część swojego życia spędziła za oceanem, jednak w ostatnich latach jej drogi twórcze coraz częściej wiodą przez Polskę, Czechy czy Niemcy - gdzie od roku mieszka. Na początek pytamy zatem Asię Grzesik o tę wędrówkę, co jednocześnie i nieuchronnie kieruje naszą rozmowę w stronę albumu: "Diesel vs. Lungs".

Posłuchaj pierwszej części rozmowy:

"Chciałabym mieć jak największą muzyczną rodzinę - i w USA i w Europie".

Portland - Ostrava - Wrocław...

Nie w USA a właśnie w czeskiej Ostravie powstał materiał na najnowsze wydawnictwo Ashia & The Bison Rouge. Z kolei w stolicy Dolnego Śląska rozpocznie się europejska trasa koncertowa promująca wydawnictwo "Diesel vs. Lungs". A wszystko już we wtorek, 11 marca w Nowa Cafe, o godzinie 19:00. Asi towarzyszyć będzie wrocławska skrzypaczka Ola Kwiatek. Słuchacze będą mieli okazję nie tylko wysłuchać kompozycji z premierowego wydawnictwa, ale także przekonać się jak brzmi w nich nasza ojczysta mowa, którą wokalistka łączy z językiem angielskim. Skąd taki pomysł?

Posłuchaj drugiej części rozmowy:

Jak się okazuje Wrocław to dla artystki miejsce, w którym nie tylko dobrze się czuje, ale także już od lat nawiązuje muzyczne znajomości. Z naszego miasta wyruszy w trasę, która będzie częścią American Songbirds Festival. Tour, który rozpocznie się 13 marca w Karlsruhe, a zakończy 3 kwietnia w Berlinie, wiódł będzie przez 19 miast. Intensywna trasa po Niemczech i Austrii to dla Asi wyzwanie, ale i źródło satysfakcji.

Posłuchaj trzeciej części rozmowy:

fot. Ben Z. Mund

Spotkanie z Ashia & The Bison Rouge było także okazją do spojrzenia wstecz by przyjrzeć się pewnemu wydarzeniu z minionego tygodnia, ale i usłyszeliśmy długą listę planów na 2014 rok.

Posłuchaj czwartej części rozmowy:

Ashia & The Bison Rouge - 11 marca, wtorek, Nowa Cafe, początek koncertu o godzinie 19:00.

REKLAMA