Tadeusz Pawłowski trenerem Śląska

Robert Skrzyński, Ian Pelczar | Utworzono: 24.02.2014, 16:17 | Zmodyfikowano: 24.02.2014, 18:07
A|A|A

Tadeusz Pawłowski, fot. YT

Nowym szkoleniowcem drużyny ma zostać Tadeusz Pawłowski, który zastąpi zwolnionego po porażce z Ruchem Chorzów Stanislava Levego. Pawłowski to jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii Śląska.

Dla wrocławskiej drużyny zdobył w ekstraklasie 63 bramki, co daje mu pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowych strzelców. Ze Śląskiem jako zawodnik zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski oraz wywalczył krajowy puchar.

Był już krótko szkoleniowcem wrocławskiej drużyny w sezonie 92/93, potem pracował także m. in. w Polarze Wrocław a przez ostatnie lata był trenerem w akademii piłkarskiej w austriackim Bregenz. Kilka lat temu miał zostać szkoleniowcem Zagłębia Lubin, ale klub ostatecznie zrezygnował z tego pomysłu obawiając się jak zatrudnienie związanego ze Śląskiem Pawłowskiego zostanie przyjęte przez miejscowych kibiców.

Zobacz również: Legenda Śląska o Śląsku (Rozmowa)

Władze Śląska liczą na to, że zespół pod wodzą Pawłowskiego zdoła awansować do pierwszej ósemki ekstraklasy. Śląsk aktualnie zajmuje 13 miejsce w tabeli a do ósmej w tabeli Jagiellonii traci 6 punktów.

W pierwszym meczu pod wodzą Pawłowskiego zespół zmierzy się w niedzielę na wyjeździe z Cracovią. A rozmowa z nowym szkoleniowcem Śląska – bezpośrednio po jego przyjeździe z Austrii jutro w popołudniowym programie Radia Wrocław.

Zobacz również: Levy zwolniony ze Śląska Wrocław!

Dlaczego zwolniono Stanislava Levego i w czym lepszy może być Tadeusz Pawłowski - o to pytaliśmy dzisiaj Antoniego Bugajskiego z Przeglądu Sportowego. Łatwiej było z odpowiedzią na pierwsze pytanie. Czarę goryczy przelało przegrane 2:3 spotkanie z Ruchem Chorzów. Być może już przy stanie 0:3, gdy drużyna wyglądała na rozbitą prezes Paweł Żelem wykonał telefon do Monachium - dociekał nasz gość:

REKLAMA

To może Cię zainteresować