Neony w Radiu RAM na Ram Session (ZDJĘCIA)

Radio RAM | Utworzono: 21.02.2014, 15:18 | Zmodyfikowano: 03.03.2014, 14:55
A|A|A

Koncertowy cykl Ram Session zaczęliśmy w styczniu występem grupy Funky New Orleans. Tym razem w Studiu Słuchowiskowym przy ul. Karkonoskiej pojawił się zespół Neony.

Było bardziej gitarowo - energetyczny rock and roll rozbujał zgromadzoną publiczność. Grupa zaprezentowała znane już utwory ze swojego debiutanckiego albumu "Niewolnicy Weekendu" oraz z nowej płyty, która ma się ukazać jeszcze w tym roku.

Koncert Neonów w Radiu RAM 28 lutego, fot. Karol Czapski

Formacja zadebiutowała w Jarocinie w 2010 roku wygrywając konkurs młodych talentów pokonując 600 innych zespołów.

W 2011 roku Neony wydały debiutancki album pt. „Niewolnicy Weekendu”, który zyskał wiele bardzo dobrych recenzji na łamach branżowych mediów.

Próba przed koncertem w Radiu RAM, fot. Karol Czaspski

- Pojawiła się na polskim rynku świeża krew. Nazywają się Neony, pochodzą z Wrocławia i kochają rock and rolla - pisali recenzenci o debiutanckiej płycie zespołu.

Muzyka Neonów to alternatywny rock z brytyjskimi korzeniami połączony z postpunkowymi i indie-popowymi brzmieniami.

- Najważniejsze są u nas gitary, inspiruje nas brudne brzmienie muzyki z Wysp Brytyjskich i rocka z lat 70 - deklarują muzycy w wywiadach.

Neony grają w składzie: Dawid Zając – wokal i gitara, Grzegorz Sawa-Borysławski – bas, Jakub Zublewicz – gitara, Tomasz Garbera – bębny. Muzycy związani byli także z takimi grupami jak Lili Marlene, Dust Blow, Coffee Break.

Koncert Neonów w Radiu RAM 28 lutego, fot. Karol Czapski

Kolejna odsłona RAM Session już 28 marca.

REKLAMA

To może Cię zainteresować