Kto wyremontuje Bar Barbara?

Radio RAM | Utworzono: 20.02.2014, 15:55 | Zmodyfikowano: 20.02.2014, 15:01
A|A|A

Od 2015 roku będzie tam centrum działań związanych z Europejską Stolicą Kultury.

Firmy zainteresowane remontem budynku mogą składać oferty do marca. Po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy, wykonawca prac będzie miał 10 miesięcy na przygotowanie nowej siedziby ESK.

- Chcemy, żeby to miejsce stało się sercem Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu. Po remoncie będzie działać tam księgarnia i bar, ale także oczywiście punkt informacyjny ESK. W dawnym Barze Barbara planujemy organizację warsztatów, koncertów, spotkań z artystami – mówi Katarzyna Zielińska z Biura Festiwalowego Impart 2016.Bar Barbara działał przy ul. Świdnickiej od lat 60. ubiegłego wieku. Był popularnym miejscem spotkań m.in. studentów w latach 70. i 80. Później w lokalu były sklepy, a od lat stoi on pusty.

- Wymaga kapitalnego remontu. Na elewację wróci neon baru. Chcemy, aby wnętrze nawiązywało do projektu Anny i Jerzego Tarnawskich. W środku pozostaną materiały charakterystyczne dla okresu, w którym działał bar. Będzie lastriko i kolumny z mozaikami – mówi Katarzyna Zielińska.W przyszłości zmieni się także otoczenie nowej siedziby ESK. W przejściu podziemnym przy ul. Świdnickiej ma działać galeria sztuki współczesnej.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować