Design.. już udomowiony! (ZOBACZ)

Anna Fluder | Utworzono: 14.06.2013, 08:41
A|A|A

Tuż przed rozpoczęciem piątej już "Nocy z designem"  Kasia Świętek z G.W.Domar opowiadała o idei akcji i wspominała pierwszy raz kiedy nocą przybyło około 500 osób, a w ubiegłym roku było już 5 i pół tysiąca odwiedzających.

Zdzisław Sobierajski, przedsiębiorca i propagator rozwoju produktu przez ergonomię i dobre wzornictwo, mówił jak ważne jest by projekt był dostosowany do naszych potrzeb. Katarzyna Laskowska, projektant dydaktyk, mówiła o pierwszych krokach projektantów na rynku i w biznesie. Michał Drożdz, Dyrektor Działu Strategicznego Zarządzania Wzornictwem ZELMER, zwracał uwagę na to jak ważne jest porozumienie w zespole: projektant, wykonawca, biznes. Michael Fleicher, Dyrektor Instytutu Grafiki Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej Wydziału Zamiejscowego we Wrocławiu, filozoficznie podchodząc do tematu rozdzielił "śmieciowe dizajnerstwo" od designu przyjaznego.  

A na koniec Krystyna Łuczak-Surówka z Akademii Sztuk Pięknych uwagę zwróciła na to co znane, a nie doceniane np. wzornictwo lat 50 i 60. Na puentę wyrażając życzenie by nasz design udomowiony był tym w którym sami czujemy się najlepiej i najwygodniej nam się żyje.

REKLAMA