Niezwykły głos, poruszające utwory

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 25.03.2013, 13:18
A|A|A

O tym, jak nietuzinkowym i zjawiskowym artystą jest izraelski muzyk, mieliśmy okazję przekonać się zaledwie kilka dni temu. Avidan był jedną z gwiazd dopiero co zakończonego 34. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Wizyta we Wrocławiu była częścią europejskiej, w większości już wyprzedanej, trasy koncertowej, promującej jego najnowszy album "Different Pulses".

To już trzecie solowe wydawnictwo wokalisty - odmienne od poprzednich. Tym razem Asaf postawił na surowość przekazu. Ascetyczne kompozycje pełne są melancholii i smutku, wzruszają. Brak nadmiaru ornamentów muzycznych pozwala również skupić się na szczerych do bólu słowach - na czym Avidanowi również bardzo zależy. Zdrady, rozstania, powroty, niepokój o przyszłość - to doświadczenia, o których najczęściej opowiada swoim wyjątkowym, hipnotyzującym głosem, który jest jednym z jego największych skarbów.

Wokal Avidana, o wyjątkowej, charyzmatycznej, szorstkiej barwie sprawia, że dokonania Asafa Avidana porównywane są do wyczynów największych... wokalistek ubiegłego wieku.

To wszystko sprawia, że "Different Pulses" Asafa Avidana to jedno z ciekawszych wydawnictw ostatnich miesięcy, pozycja, z którą warto się zapoznać i poddać jej magii i urokowi.

1. Different Pulses     
2. Setting Scalpels Free     
3. Love It Or Leave It     
4. Cyclamen     
5. 613     
6. Thumbtacks In My Marrow     
7. Conspiratory Visions Of Gomorrah     
8. A Gun & A Choice     
9. Turn     
10. The Disciple     
11. Is This It

 

REKLAMA