RAM Cafe 7 naszą płytą tygodnia

Radio RAM | Utworzono: 10.12.2012, 14:12
A|A|A

RAM Cafe to najlepiej sprzedająca się seria z ”leniwymi” dźwiękami w Polsce - dwie pierwsze części kolekcji to Platynowe Płyty, pozostałe uzyskały status złotych krążków. Siódma część powoli zbliża się do złota.

Przy okazji tej kompilacji pierwszy raz zaprosiliśmy słuchaczy Radia RAM do współtworzenia albumu. Efektem muzycznej zabawy „7 życzeń na RAM CAFE 7” jest obecność tutaj Joao (premiera w Radiu RAM!), Marceliny (premiera na RC7!) i Oszibaracka.

- Emily King już przed rokiem chciałem wrzucić na „RAM CAFE”, ale była wtedy na trasie z Maroon 5 i nie udało się. Siła tego nagrania tkwi w szczerości przekazu, zaśpiewane bardzo osobiście, od serducha.

Michael Kiwanuka, Jesse Ware – to jedne z najgorętszych postaci tego roku. Debiutancki album dziewczyny z Manchesteru, Josephine Oniyama ukazał się na początku października (znakomita produkcja!), w tym samym czasie na rynku pojawił się krążek Beth Hart, druga solowa płyta Floacist, z której pochodzi „Soul”, miała swoją premierę tydzień po RAM CAFE 7.

Chet Faker –brodacz z Australii, jest You Tube’ową gwiazdą. Z Antypodów także Tash Parker, prywatnie – dziewczyna Gotye, ta, która pierwotnie miała zaśpiewać z nim „Somebody That I Used To Know”. Sporą reprezentację wystawiła Skandynawia: Regina (Finlandia i śpiewają po fińsku), Kura (Dania, ale po angielsku), Postiljonen (szwedzki też jest piękny) i Magnus Ostrom (także ze Szwecji, ale nie śpiewa – niegdyś bębniarz E.S.T.).

Powracają starzy znajomi z poprzednich RAM CAFE. Ponownie melduje się zdobywający na świecie coraz większa popularność (duże trasy koncertowe w Niemczech i we Francji) Jarle Bernhoft. Angela McClusky wydała wiosną tego roku znakomitą - i prawie niezauważoną - Ep-kę „Lambeth Palace”, z niej właśnie „All I Want”. Blundetto i Phonique wciąż zrelaksowani i wciąż w świetniej formie. I wreszcie Imany – która na początku grudnia zagrała dla nas na „Muzycznej Strefie Radia RAM” - pisze we wkładce do albumu Piotr Bartyś, autor kompilacji.

W tym tygodniu będziemy mieli dla Was codziennie dwa egzemplarze wydawnictwa.

REKLAMA