Imany powraca na antenę Radia RAM

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 19.11.2012, 16:04 | Zmodyfikowano: 19.11.2012, 16:04
A|A|A

Nad Sekwaną uważana jest za kolejne, po Zaz, objawienie na tamtejszej scenie muzycznej. To właśnie do Paryża artystka przybyła 3 lata temu z zamiarem zrealizowania swojego największego marzenia, jakim było nagranie debiutanckiego albumu. Do stolicy Francji przyjechała z Nowego Jorku gdzie przez siedem lat z powodzeniem kontynuowała karierę modelki. Jednak jej prawdziwym powołaniem okazała się muzyka, a modelling jedynie przystankiem, epizodem, dzięki któremu mogła pozwolić sobie na realizację marzeń.

W Paryżu zjawiła się bez jakiegokolwiek rozeznania w branży muzycznej, brakowało jej doświadczenia - miała za to pomysł na siebie, kilka pierwszych kompozycji i ogromną determinację w realizacji muzycznych zamierzeń.

Imany - pochodząca z wielodzietnej rodziny afrykańskich emigrantów - w Paryżu zaczynała od koncertów dla niewielkiej publiczności. Jednak jej zjawiskowy, pełen melancholii głos systematycznie elektryzował coraz to większą część tamtejszej widowni. Wokalistka zaczęła pojawiać się w wielkich salach koncertowych, supportowała m.in. koncerty Angie Stone.

- Na jednym z koncertów Imany zainteresował się senegalski producent, który odkrył Ayo. To on dopomógł artystce w realizacji jej życiowych, muzycznych planów. W towarzystwie wybitnych muzyków Imany nagrała 12 anglojęzycznych utworów na płytę "Shape of a Broken Heart". W niezwykle szczerych, osobistych piosenkach akustyczny folk przeplata się z soulem i bluesem. Słodycz miesza się z goryczą, melancholia z niezwykłą pogodą ducha, która od razu zjednuje Imany słuchaczy - rekomenduje album wydawca krążka.

"The Shape Of a Broken Heart"
to płyta wypełniona spokojnymi, refleksyjnymi, subtelnymi i zmysłowymi kompozycjami.

Kilka miesięcy po polskiej premierze (czerwiec 2012), krążek pokrył się w naszym kraju "złotem". Tym samym wydawnictwo powórzyło sukces jaki debiut Imany odniósł w ojczystej Francji.

W tym czasmym czasie, kiedy dotarła do nas informacja o sporej popularności jaką cieszy się w Polsce dorobek wokalistki, wydawca poinformował o nie lada gratce, jaką przygotowano dla fanów talentu Imany.

Pod koniec października ukazała się reedycja debiutanckiego albumu wokalistki - wersji Deluxe nadano tytuł: "The Shape Of a Broken Heart & Acoustic Sessions".

Oprócz 12 piosenek, które znamy z wersji podstawowej wydawnictwa, na drugiej płycie odnajdziemy 7 niepublikowanych do tej pory w wersji akustycznej utworów. Na krążek trafiła m.in. kompozycja "I'll Be There" z repertuaru The Jackson 5 oraz dwie nowości: "Just For A Season" z gościnnym udziałem wokalistki Djeneba Kone, śpiewającej w języku bambara i "Spinning Around". Nie zabrakło i doskonale znanych z debiutu oraz cenionych piosenek, takich jak m.in.: "You Will Newer Know" czy "Slow Down".

Warto dodać, żę Imany będziemy gościć na Muzycznej Strefie Radia RAM - 2 grudnia (niedziela), godz. 19.00  Eter Club, ul. Kazimierza Wielkiego 19

Imany "The Shape Of a Broken Heart & Acoustic Sessions"

CD1

1. Slow Down
2. You Will Never Know
3. Kisses In  The Dark
4. Where Have You Been
5. Grey Monday
6. Please And Change
7. Seat With Me
8. Shape Of A Broken Heart
9. Pray For Help
10. I've Gotta Go
11. I Lost My Keys
12. Take Care

CD2

1. Slow Down
2. You Will Never Know
3. Kisses In The Dark
4. Pray For Help
5. I'll Be There

Bonus

6. Just For A Season
7. Spinning Around 

REKLAMA