Marley w Strefie Kina

Jan Pelczar | Utworzono: 31.05.2012, 10:27 | Zmodyfikowano: 19.06.2012, 13:44
A|A|A

Niezwykły dokument będzie można oglądać w polskich kinach tylko raz, w poniedziałek 4 czerwca wieczorem, w sieci Multikino. Za to już 31 maja, między 15.00 a 16.00, w Radiu RAM usłyszycie fragmenty rozmów, zarejestrowanych przez Kevina MacDonalda, m.in. z Bobem Marleyem, jego rodziną i muzykami The Wailers. W tej godzinie na naszej antenie królować będzie muzyka Marleya.

Kolejną gwiazdą w Strefie Kina będzie James Marsh, który o 17.15 opowie o swoim najnowszym filmie „Projekt Nim”. Dokument, pokazywany na Planete+ Doc Film Festival trafia właśnie do regularnej dystrybucji. Planete podsumowaliśmy tydzień temu. Gośćmi w studiu byli Lech Moliński, jeden z organizatorów wrocławskiej części festiwalu oraz dziennikarz Stopklatki Michał Hernes.

Rozmawialiśmy o zwycięskim filmie:oraz o przyszłości festiwalu:W tym tygodniu czas na podsumowanie zakończonego w niedzielę festiwalu w Cannes. Nagrodzona na nim Złotą Palmą „Miłość” Michaela Haneke będzie najprawdopodobniej jednym z hitów tegorocznych Nowych Horyzontów. O Cannes porozmawiamy o 19.30 z dziennikarką Wirtualnej Polski, korespondentką Kina i Portalu Filmowego, Anną Tatarską. Wcześniej, po 18.30 gośćmi Strefy Kina będą organizatorzy festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty Radosław Drabik, Roman Gutek i Marcin Pieńkowski. Przypomnijmy o tym, że przejmują wrocławskiego Heliosa na stałe.

Strefa Kina uczci też Dzień Dziecka. I to podwójnie. Między 16.00 a 17.00 opowiemy o premierach
dla dzieci starszych („Królewna Śnieżka i łowca”) oraz młodszych („Kopciuszek”), zaś o 18.15 gościem
programu będzie Aniela Lubieniecka - organizatorka wrocławskiej części festiwalu Halo-Echo,
przeglądu animacji dziecięcych.

Tradycyjnie nie zabraknie recenzji. Tym razem polecać będziemy wyjście do kina na „Facetów w
czerni 3”, a odradzać seans dokumentu o Romanie Polańskim. Czytaj tutaj.

REKLAMA
Dźwięki