Szacunek dla nauczyciela!

Monika Jaworska | Utworzono: 14.10.2011, 10:51 | Zmodyfikowano: 17.10.2011, 10:05
A|A|A

 

Szczęściarze trafili nawet na kilka ważnych ciał pedagogicznych do cytowania, opowiadania o nich anegdot, wesołych, pełnych nostalgii wspomnień ze szkolnej ławki. Dzisiaj Dzień Nauczyciela!

Warto pamiętać tych, którzy kształtowali nasze poglądy, gusty, rozwijali nasze talenty, walczyli z naszym lenistwem, żebyśmy zechcieli zdobywać wiedzę. Cierpliwie lub innymi metodami przekonywali nas do pracy, do czytania książek, do aktywności, tłumacząc, że to dla naszego dobra. Niektórzy niczym gwiazdy rocka przemierzający korytarze szkolne z dziennikiem w ręku, inni skromni, trochę znerwicowani, surowi, czasami dziwaczni, tacy z powołaniem i misją oraz osoby przypadkowo uprawiające ten zawód.

Biologica, historyca, matematyk, fizyk, od polskiego, od anglika, madame, wuefista, chemica, dyro i inni - kiedy byliśmy uczniami, dzieliliśmy ich na fajnych i potwornych, jako dorośli mamy już nieco inne, dodatkowe o nich refleksje. Powspominajmy więc dziś w Strefie Stylu RAM najważniejszych naszych nauczycieli.

A szanownemu gronu pedagogicznemu najlepsze życzenia z okazji Waszego święta, żeby nie brakowało Wam pasji do uprawiania zawodu nauczyciela i żebyście nie mieli żadnych wątpliwości, że jesteście ważni i podziwiani przez pokolenia!

REKLAMA