Śląsk Wrocław liderem tabeli!

Radio RAM | Utworzono: 13.08.2011, 09:24 | Zmodyfikowano: 13.08.2011, 09:24

Wrocławianie nie przegrali tam od 2001 roku. W meczu 3. kolejki ekstraklasy wicemistrzowie Polski pokonali Ruch 1:0 i awansowali na pozycję lidera rozgrywek.

Mecz swym poziomem nie zachwycił. W pierwszej połowie kibice i siedzący na trybunach selekcjoner kadry narodowej Franciszek Smuda długo mieli prawo czuć się rozczarowani. Brakowało strzałów i groźnych akcji. Dopiero w 35. minucie sporo ożywienia pod bramką gospodarzy wprowadzili Sebastian Mila i Marek Wasiluk. Pierwszy centrował z rzutu rożnego, drugi był blisko pokonania chorzowskiego bramkarza.

Matko Perdijic jeszcze dobrze nie ochłonął po tej interwencji, a już musiał ponownie wykazać się swoim kunsztem. Tym razem Chorwat efektownie obronił uderzenie...własnego obrońcy, Rafała Grodzickiego. Gospodarze najgroźniejszą akcję stworzyli tuż przed przerwą. Po podaniu Gabora Straki groźnie zza pola karnego strzelał Marcin Malinowski. Piłka przeleciała jednak tuż obok bramki Śląska.

Po przerwie piłkarze Ruchu nadal agresywnym pressingiem na całym boisku utrudniali rywalom stwarzanie klarownych sytuacji strzeleckich. Mecz ożywił się dopiero w końcówce. Przełomowym momentem okazała się zmiana z 63 minuty w ekipie gości. Holendra Johana Voskampa zastąpił Cristian Diaz. O Argentyńczyku głośno było kilka dni temu, gdy na łamach prasy nie przebierając w słowach, wyraził żal do trenera Oresta Lenczyka o to, że nie gra tyle ile by chciał.

Jeszcze tego samego dnia piłkarz w oficjalnym oświadczeniu przeprosił za emocjonalną wypowiedź, a sportowego odkupienia winy dokonał już na boisku w Chorzowie zdobywając jedynego gola spotkania. W 88 minucie Diaz z zimną krwią wykorzystał podanie Sebastiana Mili, i po ładnym minięciu Rafała Grodzickiego, technicznym strzałem umieścił piłkę w siatce. W końcówce meczu wrocławianie mieli jeszcze szanse na podwyższenie rezultatu, ale dogodnych okazji nie wykorzystali m.in. Mila i Piotr Celeban.

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 0:1 (0:0)

Bramka: Cristian Omar Diaz (88).

Żółte kartki - Ruch Chorzów: Rafał Grodzicki, Marcin Malinowski, Andrej Komac, Łukasz Janoszka.
Śląsk Wrocław: Dariusz Pietrasiak, Łukasz Madej.

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa). Widzów 5.500.

Ruch Chorzów: Matko Perdijic - Igor Lewczuk, Rafał Grodzicki, Piotr Stawarczyk, Marek Szyndrowski - Wojciech Grzyb (63. Jakub Smektała), Marcin Malinowski, Gabor Straka, Andrej Komac (61. Paweł Lisowski, 72. Paweł Abbott), Łukasz Janoszka - Arkadiusz Piech.

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Piotr Celeban, Dariusz Pietrasiak, Marek Wasiluk, Amir Spahic - Łukasz Madej, Rok Elsner, Sebastian Mila, Mateusz Cetnarski (85. Waldemar Sobota), Piotr Ćwielong (46. Dariusz Sztylka) - Johan Voskamp (63. Cristian Omar Diaz).