Strefa Stylu RAM: Przy kominku

Krzysztof Janoś | Utworzono: 09.12.2010, 09:49 | Zmodyfikowano: 10.12.2010, 09:42
A|A|A

Kogóż z nas nie przyciąga magnetyzującą siłą wesoły płomień dający przyjemne ciepło i nastrojowe światło. Ale nie będziemy tylko debatować o atawizmach. Z praktycznego punktu widzenia też rzucimy okiem na kominki. Zadamy sobie pytanie. Czy kominek może zastąpić kocioł centralnego ogrzewania? Na dodatek ogrzewanie domu może być dzięki temu nawet o połowę tańsze niż gazowe. Kominek z płaszczem wodnym współpracuje z tradycyjną grzejnikową instalacją centralnego ogrzewania,ponadto jak pięknie to wygląda. A może wyglądać naprawdę wspaniale. Limitem jest tylko nasza wyobraźnia i zasobność portfela. Coraz mocniej w ten świat tradycji, wkraczają nowoczesne technologie.

Spuśćmy jednak zasłonę milczenia nad okropieństwami w postaci ekranów LCD na , których wyświetla się nagranie wprost z prawdziwego kominka. To biokominki coraz bardziej wypierają tradycyjne paleniska. Przewagą są nie tylko nieograniczone możliwości ich montażu, ale również większa dowolność w kreowaniu ich kształtu. Jeden z ciekawszych pomysłów na design ma szwedzka firma Vauni, która wymyśliła kominek w kształcie kuli.

Udające obrazy kominki to designerski hit ostatnich miesięcy, nie tylko zimowych.
Estetyczne kominki w kształcie jajka ożywiają ścianę i nadają  jej oraz całemu pomieszczeniu nowy wyraz.

W deszczowo śnieżnych okolicznościach przyrody planować będziemy swą przyszłość z kominkiem w domu, nawet jeśli nie mamy samodzielnego budynku i nawet wtedy, gdy  nasz blok zbudowany jest z wielkiej płyty.

REKLAMA