Husky szykuje płytę z remiksami

Radio RAM | Utworzono: 16.10.2007, 09:34 | Zmodyfikowano: 16.10.2007, 09:40
A|A|A

Patrycja Hefczyńska z Husky na koncercie w 2004 r. (Fot. Tomasz Hołod/SPGW)

O takich płytach zazwyczaj mówię: „nowy-stary” materiał. Bo tym razem Husky proponuje utwory premierowe, ale powstałe na bazie dobrze nam znanych dzieł. Przygotowaniem remiksów na płytę „Igloo” zajmują się Stealpot, Tomasz Bednarczyk, Loco Star, CH District, Envee, Oszibarack i Itoa. Niektórzy z nich znani są z tego, że dzieło oryginalne jest dla nich jedynie punktem wyjścia do realizacji własnych pomysłów i koncepcji muzycznych, a podczas pracy w studiu nie ograniczają się jedynie do dołożenia beatu czy też jego zmiany. Możemy zatem spodziewać się wielu zaskakujących wersji takich nagrań jak: „Iskrzy, Iskrzy”, „Zgadnij” czy „Po Kostki”, wersji często nie przypominających brzmienia pierwowzoru.

„Zaskakujące” niestety nie zawsze jednak idzie w parze z „ciekawe”, „doskonałe”, „świeże” itp. Znam wiele albumów wypełnionych po brzegi remiksami, których zakup był bolesną stratą pieniędzy. Zdecydowanie mniej zdarza się tych prawdziwie cieszących ucho. Jak będzie w przypadku grupy Husky? Przekonamy się 9. listopada.

Ten wrocławski duet na wydawanych do tej pory singlach zamieszczał już (na tzw. stronach „b”) liczne remiksy. Spośród pięciu takich utworów udawało mi się wybrać najwyżej jeden godny uwagi. Życzyłbym sobie i fanom, by w przypadku albumu „Igloo” było znacznie lepiej. Warto jednak pamiętać, że tak naprawdę o wartości zespołu i tworzonej przezeń muzyki nie świadczą remiksy, a to, co odnajdujemy na jego "zwykłych" płytach. Te zaś Radio RAM gorąco poleca.

Przypomnę, że duet Husky, tworzony przez Patrycję Hefczyńską i Jacka Dojwę, zadebiutował udaną i ciepło przyjętą płytą „Czy słyszysz”. Rok temu ukazał się ich drugi album „Zgadnij” - patronat nad nim objęło Radio RAM. Utwór „Niue” z tej płyty znajdziecie też na naszej składance "Ram Cafe".

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować