Ludzie Radia
Tadeusz Janiszewski

Tadeusz Janiszewski

email: [javascript protected email address]

Kiedy miałem 3 latka, rodzice mieli spory problem z moim codziennym usypianiem. Pewnego dnia wpadli na pomysł, aby postawić obok mojego łóżka małe radyjko o nazwie – nomen omen – „Monika”. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę – ja zasypiałem z „Moniką” a rodzice mieli odrobinę spokoju. Nie przypuszczali jednak, że te z pozoru niewinne wieczory z „Moniką” odcisną się piętnem na całym moim życiu :)


Potem poszło już szybko: radiowęzeł w szkole podstawowej, radiowęzeł w liceum – wszędzie tam fory mieli ci, którzy nie bali się mikrofonu lub cokolwiek znali się na sprawach technicznych. Jako że akurat łączyłem obie te cechy, więc szybko stałem się ‘kierownikiem’ radiowęzła. Później trafiłem do wrocławskiej rozgłośni przy Karkonoskiej i … już wiedziałem, że to jest to. Chociaż mój związek z radiofonią nie należał do idealnych. Zdarzały się wzloty i upadki, był też romans z telewizją, ale jednak miłość do radia wygrała.

Z Radiem RAM związany jestem od 2016 roku. Wraz z Andrzejem „MINGISEM” Minginowiczem współtworzyliśmy i współprowadzimy program „Around The House” który skupia się na muzyce house i setach dj’skich – zawsze na żywo. A jako że ‘ogarniam’ również wszelkie sprawy techniczne, nie tylko w przypadku „Around The House” ale też podczas koncertów czy transmisji na antenie Radia RAM, to kiedy nadeszła pandemia i nie można było zaprosić gości do studia, zorganizowaliśmy studio „zaoczne” i nadal nadawaliśmy „Around The House” na żywo jednocześnie z dwóch lokalizacji.


Równocześnie jestem dj’em z ponad 20-letnim stażem. Moim ulubionym gatunkiem jest house, w szczególności klasyczny Chicago-house, bardzo organiczny, pełen żywych instrumentów i wokali, oparty często na soulu, funku, disco czy jazzie. Ale nie stronię też od innych, bardziej technicznych gatunków. Uwielbiam grać w małych i średnich miejscówkach, bo cenię sobie bezpośredni kontakt z ludźmi. W Radiu RAM miksuję jednak rzadko – nasze programy są zawsze na żywo i trudno jednocześnie robić kilka rzeczy a jednocześnie zrobić to dobrze :)

W Radiu RAM współprowadzę i jednocześnie realizuję dwa programy:

Around The House / emisja: każdy II-gi piątek miesiąca, g.20-22.

RAM In the mix / emisja: co 4-ta sobota, g.20-22 w ramach pasma FLASHBACK.