Holland, Woszczyńska, Drzymalska i inne gwiazdy w studiu festiwalowym Radia RAM na Nowych Horyzontach

Jan Pelczar, Maciej Przestalski | Utworzono: 21.07.2022, 15:43 | Zmodyfikowano: 21.07.2022, 15:43
A|A|A

zdjęcia: Anna Skupień, Alina Metelytsia, Wojciech Chrubasik

Trudno w to uwierzyć, ale dla Agnieszki Holland to pierwsza pełna retrospektywa w Polsce. Nowe Horyzonty zorganizowały ją w roku, w którym ukazała się „Holland. Biografia od nowa” Karoliny Pasternak. Z reżyserką rozmawialiśmy i o fimach i o książce, skoro do Wrocławia przyjechała prosto z Gór Literatury. 

Sandra Drzymalska grała już w takich hitach jak „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”, „Każdy ma swoje lato” i „Ostatni komers”, teraz przyjechała do Wrocławia z ekipą „IO”. 

O pracy z Jerzym Skolimowskim opowiedział nam także autor zdjęć do „IO” Michał Dymek. 

 

Operator Bartosz Świniarski, autor zdjęć do „Niepamięci” towarzyszył zaś reżyserce Adze Woszczyńskiej, gdy studio festiwalowe Strefy Kina odwiedziła ekipa „Cichej ziemi” – drugiego z polskich filmów otwarcia tegorocznych Nowych Horyzontów. 

W piątek otwarcie plenerowego kina na wrocławskim Rynku. W tym roku festiwalowe pokazy na największym ekranie zaczną się w sposób szczególny - zgadza się dyrektor Nowych Horyzontów Marcin Pieńkowski. Rozmawialiśmy też o tegorocznych sukcesach polskich filmowców i festiwalowych retrospektywach.

Dyrektorka artystyczna Małgorzata Sadowska zdradziła nam, co łączy filmy z tegorocznego Konkursu Głównego i dlaczego warto poznać kinematografię Kosowa. 

Druga z dyrektorek artystycznych festiwalu Ewa Szabłowska przybliżyła filmy z sekcji „Trzecie Oko” i „Front Wizualny”. Porozmawialiśmy też o festiwalowym seansie, który będzie miał miejsce nocą w kościele.

Kolejne studio festiwalowe w drugi czwartek Nowych Horyzontów - od 14:00 do 18:00. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować