Strefa Stylu o modzie w duchu zero waste i drugim życiu ubrań w Alei Bielany [POSŁUCHAJ]

Anna Fluder | Utworzono: 27.02.2022, 17:29 | Zmodyfikowano: 27.02.2022, 17:29
A|A|A

Na program zapraszała Aleja Bielany oraz platforma LESS - organizatorzy Targów Mody LESS.

Jeśli masz więcej niż potrzebujesz, podziel się. Jeśli chcesz pomóc, przyłącz się. Wiele akcji jest obecnie dedykowanych wsparciu obywateli Ukrainy. Przyłącza się także Aleja Bielany. Każdy z nas może przejrzeć swoje zasoby i sprawić, że będą mogły służyć najbardziej potrzebującym. Ale możemy też spawić sobie odrobine radości zakupem czegoś nowego, a 5 zł z każdej transakcji zostanie przekazane na pomoc Ukrainie. W Strefie Stylu, której gospodynią była Joanna Łukaszewska, gościliśmy stylistów, ekspertów od wizerunku i specjalistów customizacji odzieży. Podpowiadaliśmy jak wykorzystać to co już mamy, co zostawić i przerobić, a co puścić w drugi obieg.

Krzysztofa Gromada, organizatorka z Alei Bielany, opowiadała o idei Targów Mody LESS.

W przestrzeni Między Stołami w Alei Bielany odbywały się warsztaty przy współpracy z Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka, a Kinga Kondas podpowiadała jak np. przerabiać niepasującą nam już odzież na biżuterię.

Monika Lipnicka z fundacji Eco Textil zachęcała do przejrzenia własnej szafy i nie wyrzucania tego co już nam nie pasuje. Przeróbki starych ubrań na praktyczne rzeczy mogą okazać się bardzo pożyteczne i praktyczne. Wygodna pufa ze starych ubrań? - właśnie tak:

Paweł Grabowski, koordynator Targów Mody Less przypomniał, że tym razem zakupami możemy włączyć się w akcję pomocy obywatelom Ukrainy. 

Stylista Dawid Tymiński opowiadał jak w świecie mody radzą sobie panowie. Jak się okazuje... całkiem nieźle. Ale podpowiedzi eksperta warto posłuchać:

Stylistka Kinga Waszak zachęcała do świadomego kompletowania garderoby, bo nie tylko to co modne i nowe jest atrakcyjne. Warto wybierać także wśród odzieży juz używanej. Może się okazać dużo ciekawsza i atrakcyjniejsza niż ta z drogiego wieszaka.

Na to wydarzenie Aleja Bielany zapraszała w piątek i sobotę. 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować