20 miejsc na 20 lat Radia RAM - Port lotniczy Wrocław [PODCASTY]

Piotr Bartyś, Radio RAM | Utworzono: 24.11.2020, 19:53 | Zmodyfikowano: 24.11.2020, 19:53
A|A|A

wszystkie fot.Radek Bugajski

Bryła budynku jak zwykle olśniewa lekkością i elegancją jednocześnie. Dziwnie się robi, kiedy podjeżdża się na pusty plac przed wrocławskim lotniskiem. Życie tu zwolniło na chwilę, aby za kilka miesięcy powrócić z warkotem kółek walizek i gromkim tętentem kroków.

Tradycyjnie zaczynamy spotkanie od rozmowy z gospodarzem obiektu Prezesem Portu Lotniczego Wrocław Dariuszem Kusiem.

Zaczynamy od pewnego szalonego pilota, który właśnie opuścił pas startowy, a potem wspominamy drogę, jaką przebyło wrocławskie lotnisko - o d słynnego „kurnika" do nowoczesnego terminala, rekordowej siatki i rekordowej liczby pasażerów. Opowiadamy, jak pokochaliśmy latanie, jak latanie stało się codziennością, a citybreak przestał być egzotyczną zachcianką (w tamtym roku było 3,5 mln pasażerów, w tym spodziewany był kolejny rekord, generalnie liczby pasażerów rosły z roku na rok, w tym roku w marcu z wiadomych powodów się to zatrzymało). I oczywiście opowiadamy o pandemicznej teraźniejszości.

 

Z Jarosławem Sztuckim, dyrektorem ds. sprzedaży i marketingu rozmawiamy o aktualnej siatce, dokąd możemy polecieć teraz i wspólnie zastanawiamy się, jak może wyglądać wiosenna/letnia siatka połączeń. Dopiero po rozmowie na antenie dowiadujemy sie, że Radio RAM zaprogramowane na pierwszym miejscu w samochodzie naszego gościa, dziękujemy!

 

 

Tomasz Lenart, kierownik obsługi pasażerskiej, okazuje się fanem i naszej stacji, i serii "RAM Cafe". I od płyt właśnie zaczynamy rozmowę, aby przejść do kwestii bezpieczeństwa lotów, zarówno na lotniskach, jak i w powietrzu. Na koniec będzie jeszcze kilka słów o czymś, co zwie się "chatbot". Co to takiego? Zapraszamy do posłuchania rozmowy.

 

Przemysław Marcinkowski, dyrektor ds. Infrastruktury, był kierownikiem projektu rozbudowy po stronie Portu Lotniczego Wrocław. Od wspomnień zatem zaczynamy, aby przejść do kwestii sprawdzania bagażu pod kątem przewożenia różnych substancji zagrażających bezpieczeństwu pasażerów. Opowiadamy jeszcze o sprawach odmrażania pasów startowych - wszak zima za pasem.

 

Gospodarzem programu był Piotr Bartyś.

REKLAMA

To może Cię zainteresować