Baby Meelo w audycji PL GRA

Łukasz Lorenc | Utworzono: 15.06.2020, 19:05 | Zmodyfikowano: 15.06.2020, 19:05
A|A|A

Baby Meelo czyli Kamil Matyja to śląski producent, DJ i dziennikarz muzyczny, mieszkający i rozwijający swoją twórczość od kilku dobrych lat we Wrocławiu. Jako przedstawiciel lokalnego kolektywu regime brigade miał okazję występować na takich festiwalach jak Avant Art czy Unsound. W tym roku do autorskiej kolekcji płyt dorzuca wyjątkowy materiał, wydany przez wytwórnię Polish Juke:

The Greatest Misses to wielowątkowy koncept–album wypełniony niskimi częstotliwościami, połamanymii rytmami i przekrojem emocji; od smutku i gniewu, po radość i euforię. Baby Mee serwuje nam okołofootworkowy kolaż dźwięków bujający gdzieś pomiędzy hip-hopem, jazzem i elektroniczną muzyką klubową, sprzeciwiając się stylistycznemu szufladkowaniu.

Na nowym krążku chicagowska kultura taneczna płynnie miesza się z polską, brutalistyczną estetyką („Somewhere Between Time & Space”). The Greatest Misses to pocztówka  zaprojektowana od A do Z w jednym z popowickich bloków. W pisaniu, artyście towarzyszli m.in. Rhythm Baboon, Beniovska, Naphta i DJ emoji face czy Suwal.

W basową podróż wybraliśmy się wspólnie, na 89,8 FM (16.06) podczas audycji PL GRA.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować