Music For Balance & Relaxation czyli Tomasz Bednarczyk w audycji PL GRA

Łukasz Lorenc | Utworzono: 10.06.2020, 00:21 | Zmodyfikowano: 10.06.2020, 00:38
A|A|A

Tomasz Bednarczyk, znany także jako New Rome to producent muzyczny związany z muzyką elektroniczną, w dużej mierze ambientową. Swój pierwszy w życiu materiał wypuścił w 2006 roku, a dwa lata później debiutował w katalogu australijskiej wytwórni Room40. Następnie wydał dwie kolejne płyty dla nowojorskiego 12k. W 2014 roku rozpoczął współpracę z Tomaszem Mreńcą, realizując stricte wrocławski projekt pod nazwą Venter, który ma na koncie album oraz dwie epki.

W 2016 roku powrócił z płytą dla Room40 tym razem jako New Rome, kolejno mogliśmy słuchać jego nagrań za pośrednictwem Instant Classic i Requiem Records, a tytuły płyt łączyło także wspólne hasło “where”. Ale w 2018 roku, wśród innych, autorskich albumów zrodził się pomysł na Music For Balance & Relaxation czyli 30 minut z muzyką, która staje się tłem naszej codzienności. I całe szczeście, projekt doczekał się swojej kontynuacji w 2020 – kolejna kaseta, wydana w kolekcjonerskim nakładzie znów zachwyca bogactwem lekkich, obrazowych brzmień, przeplatanych nagraniami terenowymi i dźwiękową wrażliwością, jaką udało się uzyskać za pomocą stacji roboczych Yamaha z początku lat ’90 – QY10 oraz QY20.

Z Tomaszem Bednarczykiem rozmawiamy o początkach tworzenia, o stylu pracy i nowych pomysłach na muzykę, a słuchaczy Radia RAM  – pytamy o rysujące się przed oczami historie  – podczas słuchania Music For Balance & Relaxation vol. 2.

REKLAMA

To może Cię zainteresować