Król Bollywood we Wrocławiu

el | Utworzono: 15.12.2019, 19:57 | Zmodyfikowano: 15.12.2019, 21:02
A|A|A

Wikipedia/CC BY-SA 2.0

Amitabh Bachchan przyleciał do Wrocławia w sobotę. W poniedziałek ma wspólnie z prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem odsłonić krasnala z podobizną swego ojca, indyjskiego poety dr. Harivansha Rai Bachchana.

- W poniedziałek aktor odbierze też z rąk rektora Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Adama Jezierskiego medal "300-lecia Uniwersytetu Wrocławskiego - poinformował Krzysztof Szłapka z biura prasowego wrocławskiego magistratu.

Podczas uroczystości na Uniwersytecie Wrocławskim odznaczenie gwieździe Bollywood – order "Zasłużony dla Kultury Polskiej" - ma wręczyć również wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski. Odsłonięte zostanie ponadto popiersie dr. Harivansha Rai Bachchana.

Z kolei we wtorek aktor weźmie udział w koncercie kolęd z udziałem wrocławian, w tym dzieci z placówek opiekuńczo–wychowawczych, dzieci z domów dziecka, seniorów oraz uczniów szkoły muzycznej.

- W ramach specjalnego hołdu dla pamięci dr. Harivansha Rai Bachchana młodzi ludzie zaśpiewają fragment książki jego autorstwa "Madhushala" na melodię "Cichej nocy - przekazał Szłapka.

We wtorek zaplanowano też spotkanie z widzami w Kinie Nowe Horyzonty. Odbędzie się ono przed projekcją filmu "Pink", w którym Bachchan gra główną rolę.

Amitabh Bachchan urodził się w 1942 r. To najbardziej znany aktor indyjskiego przemysłu filmowego, którego filmografia liczy blisko 180 tytułów. Do najbardziej popularnych produkcji należą "Czasem słońce, czasem deszcz", "Sholay", "Black" czy "Wielki Gatsby". Jego kariera trwa nieprzerwanie od czterech dekad.

Bachchan chętnie angażuje się też w działania społeczne oraz charytatywne, za które uzyskał tytuł Ambasadora Dobrej Woli UNICEF, a także Ambasadora Fundacji Nelsona Mandeli. Aktor został uhonorowany szeregiem oznaczeń państwowych za swój wkład w sztukę i rozpowszechnianie kultury indyjskiej. W 2007 r. za zasługi dla Świata i Kina nadano mu Order Narodowy Legii Honorowej.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

To może Cię zainteresować