Chroma: Księga kolorów w Capitolu [PODCAST]

Radio RAM, na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 24.07.2019, 12:10 | Zmodyfikowano: 24.07.2019, 12:10
A|A|A

Eseje o kolorach, napisane przez wybitnego brytyjskiego reżysera, kultową postać lat 80. i 90., są niezwykłą pieśnią pochwalną na cześć życia, a zarazem spowiedzią, testamentem i pożegnaniem ze światem – Jarman pisał tę książkę, umierając na AIDS i tracąc wzrok.

Odchodzenie, ciemnienie świata jest więc punktem wyjścia wrocławskiego spektaklu, podobnie jak w „Blue", ostatnim filmie Jarmana. Co zostaje w pamięci, kiedy nie możesz już nic zobaczyć, kiedy kolory, które wypełniały twoje życie, są tylko wspomnieniem? Jak zachować godność i nadzieję, przechodząc na drugą stronę? To także opowieść o wykluczeniu, stygmatyzacji, naznaczeniu.

 Wrocławską „Chromę" reżyseruje Rafał Matusz, muzykę pisze Piotr Dziubek, multimedia przygotowuje Zachariasz Jędrzejczyk. Autorem polskiego przekładu książki i współdramaturgiem spektaklu jest Paweł Świerczek.

 Na scenie zobaczymy Błażeja Wójcika z Capitolu i Przemysława Kozłowskiego z Wrocławskiego Teatru Współczesnego, w aktorskim dwugłosie odchodzącego artysty i jego alter ego, przewodnika po świecie ciemności, który pomaga mu przejść na drugi brzeg.

 Premiera „Chromy. Księgi kolorów" będzie miała miejsca 27 lipca 2019, podczas festiwalu Nowe Horyzonty na Scenie Restauracja w Teatrze Muzycznym Capitol, kolejne spektakle w dniach 28-30 lipca 2019.

O spektaklu opowiedział w naszym studiu reżyser, Rafał Matusz.

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować