Wrocławska aktorka leci kręcić film na Bali i Jawę

Jan Pelczar | Utworzono: 15.02.2019, 14:10 | Zmodyfikowano: 15.02.2019, 14:10
A|A|A

Anna Krotoska znana jest m.in. z głównej roli w głośnym filmie "Wieża. Jasny dzień". Rok temu spełniała marzenia podczas międzynarodowej premiery na Berlinale. Dziś pakuje walizki przed najdalszym planem filmowym w karierze. Dostała rolę w filmie "Agung" - fabularnym debiucie Pawła Ferdka, podróżnika, autora dokumentów, scenarzysty nagradzanego filmu "Ki". 

Sam telefon z zaproszeniem na casting był dla aktorki niezwykle poruszający.

 Na Bali wybrał się w kilka swoich najważniejszych podróży, w tym w ostatnią, brat Ani - Paweł Krotoski, zmarły w 2010 roku wieloletni dziennikarz naszej rozgłośni.

"Agung" będzie pierwszym polskim filmem fabularnym, który powstanie w Indonezji. Opowie o kryzysie w związku, który dopadnie parę podróżników pod tytułowym wulkanem. Ekranowym partnerem Anny Krotoskiej będzie Marcin Czarnik.

 

Zdjęcia na Bali i Jawie potrwają dwa miesiące. Poleci tam, oprócz aktorów, niewielka ekipa, m.in. z niemiecką operatorką i autorem charakteryzacji do "Twarzy", czy "Zimnej wojny" Waldemarem Pokromskim. Film produkuje Pokromski Studio. Na miejscu Europejczycy pracować będą z indonezyjską ekipą oraz miejscowymi aktorami. 

Posłuchaj całej rozmowy z Anną Krotoską:

REKLAMA

To może Cię zainteresować