Gwiazdy American Film Festival w Strefie Kina Radia RAM

Jan Pelczar | Utworzono: 25.10.2018, 08:07 | Zmodyfikowano: 25.10.2018, 08:07
A|A|A

Alexandre Rockwell, laureat tegorocznej Indie Star Award dla osobistości amerykańskiego kina niezależnego mówił nam o swojej karierze, reżyserowaniu i uczeniu reżyserii.. Na gali otwarcia fesiwalu Rockwell dziękował w Kinie Nowe Horyzonty za nagrodę, żartując, że dzięki statuetce dostanie w Nowym Jorku polską kiełbasę bez kolejki. – Będę się nią chwalił w polskich sklepach. Mieszkam na Greenpoincie, jest ich tam dużo. A wasz festiwal ma swoją reputację w środowisku amerykańskiego kina niezależnego. Wrocławska publiczność jest w nowojorskich kawiarniach znana i ceniona przez tamtejszych twórców - mówił Rockwell podczas otwarcia festiwalu. W Strefie Kina Radia RAM owe wątki rozwinął. 

zdj. mat.prasowe AFF, BTW Photographers

Sposśród filmów, które we Wrocławiu startują w konkursach, są na AFF europejskie premiery. Np. „Niech nadejdzie ten dzień” braci Zimbalist. Duet znany wrocławskiej publiczności za sprawą „Dwóch Escobarów” wyprawił się tym razem do wschodniego Saint Louis, gdzie odnotowano w ubiegłym roku najwyższy wspólczynnik zabójstw w całych Stanach Zjednoczonych. Jeff i Michael Zimbalist przyglądają się życiu w dzielnicy, w której najłatwiej zginąć. Jeff Zimbalist jest gościem tegorocznego American Film Festival i przyjął zaproszenie do Strefy Kina Radia RAM. Opowiedział jak wyglądała realizacja dokumentu, który ma szansę powtórzyć sukces braci z pierwszej edycji AFF, gdy „Dwóch Escobarów” wygrało konkurs American Docs.

W dwóch pierwszych godzinach festiwalowej Strefy Kina porozmawialiśmy o festiwalowych hitach z krytyczką Martą Bałagą i krytykiem Piotrem Czerkawskim

Marta poleciła szalony film „Mandy” i zastanawiała się nad nową wersją „Suspirii”. 

Opowiedziała nam też o gwieździe tegorocznego AFF, jaką jest Tye Sheridan,

Piotr rekomendował tytuły z retrospektywy Rockwella oraz przewrotną komedię „W proch się obrócisz”. 

 

,Na koniec Małgorzata Sadowska z Nowych Horyzontów opowiedziała o bohaterce kolejnej retrospektywy i laureatce drugiej Indie Star Award – Sarze Driver.

Zaprosiła również na światową premierę „Dollhouse” i film zamknięcia – „The Sisters Brothers”.

 

Gościem festiwalowej Strefy Kina miał być także Tye Sheridan. Aktor znany z „X-Men” i odtwórca głównej roli w „Player One” Stevena Spielberga przylatuje do Wrocławia, by promować dwa filmy: „Góra” Ricka Alverson (zagrał w nim w kostiumie z epoki - film opowiada o szarlatanach z amerykańskiej prowincji lat 50. XX wieku) oraz „Wolny duch” A.J. Edwardsa (startująca w Spectrum, konkursie głównym AFF, historia chłopaka wychowanego w rodzinach zastępczych).. Jego wizytę w naszym studiu festiwalowym storpedował opóźniony lot.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować