Bezpłatna komunikacja dla uczniów we Wrocławiu? "Prezydent jest za"

Piotr Kaszuwara, el | Utworzono: 17.02.2018, 22:53 | Zmodyfikowano: 17.02.2018, 22:53
A|A|A

- Darmowe przejazdy dla wszystkich uczniów wrocławskich szkół mogłyby zacząć funkcjonować od września tego roku - mówi Sutryk. - Proszę zwrócić uwagę: Gdańsk, przygotowuje się Poznań, wszystkie miasta dojrzewają do tego, żeby ten kierunek rozwijać. Stwierdziliśmy, że stać nas na to i możemy to robić - tłumaczy.

Magistrat liczy też na pozytywne efekty środowiskowe. - Myślę, że przez tego typu działanie uda się wyrobić pewne nawyki komunikacyjne u dzieci i młodzieży - dodaje Jacek Sutryk.

Niedawno miasto wprowadziło tańszy bilet 15 - minutowy, a do 2022 roku z darmowej komunikacji będą mogły skorzystać osoby po 65 roku życia. Po wprowadzeniu tych ulg ceny biletów we Wrocławiu dla reszty mieszkańców wzrosły. Jak zapewnia Sutryk, po wprowadzeniu darmowej komunikacji dla uczniów, taki efekt się nie powtórzy. - Przez siłę to tak nie będzie. Sytuacja finansowa MPK i wpływy z biletów są na tyle stabilne, że to nam pozwala to działanie przeprowadzić. Nie robilibyśmy tego, gdyby nie było nas na to stać. Robimy to stopniowo - zapewnia. 

Aby jednak pomysł stał się faktem potrzeba zgody miejskich radnych. Ci mają zająć się projektem na kolejnej - marcowej lub kwietniowej sesji. Dziś za darmo tramwajem lub autobusem po Wrocławiu mogą jeździć między innymi posłowie oraz senatorowie, weterani, dzieci do 7 roku życia, osoby starsze po 68 roku życia, a także umundurowani funkcjonariusze policji czy straży miejskiej. 

WIĘCEJ: Uprawnienia do ulg

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować