KoktajLOVE piątki z Radiem RAM: przemiany

Jan Pelczar | Utworzono: 17.08.2017, 21:09 | Zmodyfikowano: 17.08.2017, 21:09
A|A|A

Najprostsza z naszych przemian dotyczy wyglądu. I od niej zaczęliśmy. W tym roku V Ogólnopolskie Mistrzostwa Charakteryzacji zorganizowane zostaną we Wrocławiu. Impreza dopiero we wrześniu, ale zgłoszenia przyjmowane są tylko do niedzieli. Jedna z organizatorek, Hanna Zygmanowska, wyjaśniła nam na czym polega rywalizacja podczas takich zawodów i dlaczego tegoroczne mistrzostwa zaproszą widzów do cyrkowego namiotu. Ale Cyrk – to hasło 5. edycji mistrzostw.

Na mistrzostwa wciąż można się zgłaszać. Wystarczy do końca sierpnia przesłać zdjęcia pracy charakteryzatorskiej osadzonej w temacie: Ale Cyrk! (3 fotografie: twarz oczy otwarte, twarz oczy zamknięte oraz fotografia całej sylwetki, rozdzielczość min. 72 dpi, wielkość dłuższego boku min. 800 pix, bez cyfrowego lub analogowego retuszu fotografii) wraz z wypełnionym formularzem.
Pracę należy przesłać na adres: info@akademiafryzjerstwa.com.pl w tytule wpisując KONKURS - imię i nazwisko. Jak z klaunami radziła sobie Hanna Zygmanowska, która sama też jest charakteryzatorką? 

Hanię możecie pamiętać z „Podróży z Radiem RAM”. Przyszła do nas razem z Natką – to był odcinek „Lasie w trasie”

 

Naszym gościem był też Stanisław Cywka, młody aktor – debiutujący we wchodzącym właśnie do kin filmie „Królewicz Olch”. Bohater Stanisława przechodzi przemianę: umiera chłopiec, rodzi się mężczyzna. Od czasu castingu, przez zdjęcia po premierę na Festiwalu w Gdyni i debiut filmu w kinach w calej Polsce, wiele zmieniło się też u odtwórcy tej roli. Po drodze była premiera „Strawberry days” – szwedzkiego filmu z jego udziałem. Trafił też na okładkę sierpniowego wydania miesięcznika „Kino”.

O szkole aktorskiej jeszcze nie myśli. Przed nim trzy lata liceum. Co tradycyjnie zaskakuje kinomanów na spotkaniach z publicznością po seansach „Królewicza”. 

PRZECZYTAJ RECENZJĘ KRÓLEWICZA OLCH

Lech Moliński opowiedział nam w Korbie o Kinematografie Wrocławskim. To nowy cykl pokazów filmowych i dyskusji, podczas których będziemy mniej znane strony filmowego Wrocławia. Przy okazji mamy szansę zobaczyć, jakim przemianom ulegał Wrocław

Na pierwszym spotkaniu zaprezentowany zostanie film Stanisława Lenartowicza „Zobaczymy się w niedzielę" z 1959 roku. Seans 22 sierpnia, o godzinie 18:00, w Barbarze. Zaplanowano też dyskusję z gośćmi, których przedstawił na naszej antenie Lech Moliński

Więcej o współczesnym Wrocławiu dowiadujemy się z kolei dzięki projektowi „Sąsiadujemy”. Jego kolejna odsłona w sobotę 19 sierpnia o 11:00 – spacer rowerowy po Brochowie. Lider spacerowego peletonu Szymon Maraszewski zatrzyma zwiedzających m.in przy Ratuszu Brochowa oraz w Parku Brochowskim - przy labiryncie. 

Przystanki zaplanowano także przy sztandarowych punktach Brochowa: wieży ciśnień i dworcu kolejowym. Będzie także spotkanie z Romani Bacht.

W ostatniej godzinie gościliśmy autorów „Fali '97” – filmu, jak określają sami twórcy, muzyczno-tanecznego 'popowodziowego'. Jego premiera miała miejsce podczas ostatniego pokazu festiwalu Nowe Horyzonty na Rynku w ostatnią niedzielę. O „Fali” opowiedzieli reżyser Tomek Musiał, 

producent Michał Bober z Wrocławskiego Teatru Tańca,

kompozytor Michał Ziółkowski,

współtwórca zdjęć Kamil Mucha

i współautor scenografii Jakub Syrkowski.

Była z nami w Korbie także kierowniczka produkcji Agnieszka Cichocka

Kompozytor tym razem nie układał muzyki, do której powstawały układy choregoraficzne. Było odwrotnie. 

Reżyser zgłosił się z pomysłem na film do Wrocławskiego Teatru Tańca. Dzięki tej współpracy „Fala '97” mogła powstać.

Na planie najtrudniejsze były ujęcia realizowane na Odrze. W ekipie były nawet osoby odpowiedzialne za lanie wody. 

Najbliższe pokazy „Fali '97”’ najprawdopodobniej we wrześniu w Kinie Nowe Horyzonty. 

 

KoktajLOVE piątki z Radiem RAM potrwają jak zwykle od 16:00 do 20:00. Od 14:00 ze studia przy Karkonoskiej Marta Malinowska poprowadzi dwugodzinną rozgrzewkę, pełną poleceń na weekend. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować