Gwiazdy Nowych Horyzontów w Strefie Kina Radia RAM

Jan Pelczar | Utworzono: 09.08.2017, 17:49 | Zmodyfikowano: 09.08.2017, 17:49
A|A|A

Jeszcze przed programem porozmawialiśmy z gwiazdą Nowych Horyzontów: Rayhaną. Jej „Nadal kryje się z paleniem” to jeden z najbardziej poruszających filmów festiwalu. 

Spotkanie między salami 2 i 3 Kina Nowe Horyzonty zaczęiśmy wraz z Anną Jadowską, autorką „Dzikich róż” – film miał na Nowych Horyzontach swoją światową premierę. Nasza dawna radiowa koleżanka opowiedziała o pracy nad filmem wraz z autorką zdjęć Małgorzatą Szyłak

Rozmawialiśmy też o perspektywach gdyńskiego festiwalu, na którym „Dzikie róże” będą rywalizowały w sekcji konkursowej Inne spojrzenie. 

Po 14:30 gościem Strefy Kina była gwiazda tegorocznego Berlinale – Daniela Vega, odtwórczyni głównej roli w najnowszym filmie Sebastiana Lelio „Fantastyczna kobieta”. Tytuł przylgnąl do Danieli, która jest po premierze w Berlinie określana także jako fantastyczna aktorka. 

Na swój film o grupie artystycznej Luxus zaprosiła Agnieszka Mazanek. Pokaz dokumentu „Luxus. Prosta historia” jeszcze w ostatnią niedzielę festiwalu.

Autorka opowiedziała też o filmach, które zachwyciły ją na tegorocznym festiwalu. 

 Wojciech Ulrich opowiedział  o swojej wystawie w BWA. Jak się ma New Deal do Nowych Horyzontów?

Z Krzysztofem Garbaczewskim zapraszaliśmy na „Globus polski” i „Lady Makbet”  w Teatrze Polskim w Podziemiu. Przedstawienie na deskach... kontenera przy Arsenale i profilu Teatru na FB, towarzyszy Nowym Horyzontom.

 Odwiedził nas także reżyser z Kanady, Denis Cote – po 15:00 opowiedział o swoim najnowszym filmie, „Gładka skóra”. To zaskakująco delikatny dokument o kulturystach. Rozmowa do odsłuchania wkrótce. 

W czwartkowej Strefie Kina porozmawiamy też o geniuszu Alfreda Hitchocka. O jego „Psychozie”, a szczególnie słynnej scenie pod prysznicem i rewolucji, jaką wywołała w kinie, opowiada pokazany na festiwalu dokument „78/52”. Reżyser kinofilskiej perełki Alexandre O'Philippe zdradził nam m.in, kto w Hollywood nie ceni autora „Ptaków”. Emisja po 17:00.

 Cała rozmowa z Alexandrem O. Philippem tutaj

REKLAMA

To może Cię zainteresować